83. Jiráskův Hronov

 

83. Jiráskův Hronov se uskuteční od 2. do 10.srpna 2013 pod záštitou Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu České republiky.

 

Hlavní program

 

Termíny a hrací plochu najdete  zde »

 

NAHÝ WOLKER

Divadlo Point Prostějov.  Více »

 

3 V PARKU A PES

Janáčkova konzervatoř Ostrava.  Více »

 

BIGGLES SE VRACÍ

Pantomima S.I. Brno.  Více »

 

NEPREBUDENÝ

Divadlo Commedia Poprad, Slovenská republika.  Více »

 

PRESIDENTITTARET (Prezidentky)

Tampereen ylioppilasteatteri Tampere, Finsko.  Více »

 

UMĚL LÍTAT

Někdo Jaroměř.  Více »

 

STÁŘÍ NENÍ PRO ZBABĚLCE

Třetí věk Louny.  Více »

 

JÁ + JÁ = ♥

DS KÁŤAjeBÁRAjeSKÁLA - J. H. Krchovský.  Více »

 

ZEZÁSUVEK

Dva ve jhách - Dva ve jhách.  Více »

 

SPÁNEK NIKDO NEVOLÁ

A. Puchmajer D.S. - A. Puchmajer D.S..  Více »

 

POHYBLIVÉ OBRÁZKY

Hana Voříšková a MUZIGA.  Více »

 

Z 00

ON AN - Peter Greenaway.  Více »

 

VÝHLED NA ŘEKU LABE

Divadlo Kámen Praha.  Více »

 

LE VISITEUR (Návštěvník)

NoTa PLZEŇ při ZUŠ B. Smetany Plzeň.  Více »

 

CESTY

I. Z. DANCE STUDIO, Lanškroun.  Více »

 

ZALYKÁM SE SMÍCHEM, BOLÍ TO, TAK SE SMĚJU a AXIS MUNDI

Taneční a pohybové studio MAGDALÉNA o. s., Rychnov u Jablonce nad Nisou.  Více »

 

OSLOBODĚNÁ SLIBKA

VOLN Vstetín - Ivana a Jiří Kašparovi.  Více »

 

POTICHU TO NEUMÍM, JSEM VÁŠNIVEJ!

Divadelní soubor Vojan Hrádek nad Nisou.  Více »

 

ZMATEK NAD ZMATEK

Bažantova loutkářská družina Divadelního spolku Josefa Jiřího Kolára při Tělovýchovné jednotě Sokol Poniklá.  Více »

 

VIĎ, ALENKO!

Rámus Plzeň.  Více »

 

MĚSÍČNÍ BĚS

Občanská beseda v Opatovicích nad Labem o.s., divadelní soubor SNOOP.  Více »

 

NU, VOT!

Tři boty, Základní škola a Mateřská škola Třebotov.  Více »

 

NĚCO Z ADRIANA

Ročníkový soubor divadla Vydýcháno Liberec.  Více »

 

BRIGITA HEINZE NENÁVIDÍ

Soubor Děti veselé, Olomouc.  Více »

 

BAROKNÍ FUGA

Soubor Taneční a pohybové studio Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou.  Více »

 

CINK?

Soubor Cink Cink Cirk, Praha.  Více »

 

ROZPAL MĚ, SAKRA!

Soubor Saši Liškové ZUŠ Jihlava.  Více »

 

HYMNA ANEB URFIDLOVAČKA

Divadelní spolek Žďár, o.s., Žďár nad Sázavou.  Více »

 

TESTOSTERON

Divadlo Point Prostějov.  Více »

 

SRNKY

DS Ty-já-tr/HROBESO Praha.  Více »

 

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA

1. neratovická divadelní společnost  Více »

 

MAŠKARÁDA

Divadlo Dostavník Přerov.  Více »

 

MAKAPHOVY DARY

Divadelní soubor Symposion Třebechovice pod Orebem.  Více »

 

KYTICE

Divadelní soubor KOREK při Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.  Více »

 

 

Termíny a hrací plochu najdete  zde »

 

 

Doprovodný program

 

Program se koná v parku A. Jiráska s výjimkou označených akcí!

V případě nepříznivého počasí se program v parku nekoná!

Změna programu vyhrazena!

 

 

Pátek 2. srpna

16.00                        G. B. Shaw: PYGMALION – divadelní představení DS Jiráskova divadla Hronov

a 19.30 hodin           režie: Ing. Miroslav Houštěk                                            Jiráskovo divadlo

                                              

19.00 hodin              BOHADLOBAND Náchod a jeho hosté KOFE@VLNA z Olomouce

                                 - akustic alternative

                                              

22.00 hodin              SANS ENCOMBRE - Freerun show                               náměstí Čs. armády

                                 INFERNO - akrobatická ohňová show                         náměstí Čs. armády

 

22.30 hodin              Josef Váchal, Kazimír Lupinec: KRVAVÝ ROMÁN

                                 – divadelní představení hraje soubor V.A.D. Kladno                   SJČ

 

 

Sobota 3. srpna

15.30 hodin              Slavnostní zahájení 83. Jiráskova Hronova         náměstí Čs. armády           

                                              

17.00 hodin              Městský dechový orchestr města Šuja, Rusko

                                              

20.00 hodin              SAHAR - taneční vystoupení skupin orientálních tanců

 

18.00 hodin              DUO KUBEČEK – VRTIŠKA                                        kostel Všech Svatých

                                 - zazní skladby od baroka po současnost                     

 

22.30 hodin             Improvizační zápas, účinkuje: Česká improvizační liga, o.s.           SJČ

                       

3. - 8. srpna            Hana Voříšková: Výlet - Divadelní automat pro jednoho diváka       PONORKA

                                Hana Voříšková bude mít před hracím prostorem stoleček se sešitem s vypsanými termíny, na které se budou zájemci zapisovat.

 

Neděle 4. srpna

13.00 hodin              Vavřinecký den Hotelové školy Hronov

                                 Průvod od školy do parku A. Jiráska s otcem Vavřincem

                                 - oslava patrona kuchařů, hostinských, pekařů, pivovarníků a studentů

                                 - hlavní host režisér Tomáš Magnusek

                                 15.00 hodin - KUCHAŘSKÁ POHÁDKA

                                 Brumbambulata ZUŠ Hronov pod vedením Zuzany Meierové Genrtové  

                                 18.00 hodin - Dechový orchestr mladých

                                 ZUŠ Hronov a Červený Kostelec - koncert pod vedením Miloše Meiera

 

                                              

20.00 hodin              Míša Řeháková & Taneční orchestr Relax Band, kapelník: Jan Drejsl

 

20.00 hodin              ARGENTINSKÉ TANGO - hrají V. Vrtiška, J. Kubeček        kavárna Blanka

 

22.00 hodin              Josef Topol: KOČKA NA KOLEJÍCH                                        JD

                                 - divadelní představení hraje TRIARIUS Č. Třebová         

   

Pondělí 5. srpna

v 15.00, 16.00

a v 17.00 hodin         ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA - rodinné loutkové divadlo Michala Drtiny   stan v Dolíčku

                                              

17.00 hodin               NACOPAK BAND - country rock Náchod

                                              

19.30 hodin              JAZZ GENERATION a SATURDAY MORNING BAND - hudební vystoupení

 

23.30 hodin               Píseň o Viktorce, jak ji složila Bára žernovská a zapsala Božena Němcová   JD

                                  O touze, vášni a cestě za láskou až k zbláznění hraje v Divadelní studio D3 Karlovy Vary

 

Úterý 6. srpna

15.00 hodin              Modrej drahokamen anóbrž Zelená Gizela a mrkvajzníci

                                 - pohádku pro děti hraje De Facto Mimo Jihlava

 

16.30 hodin              RYTÍŘI A TURNAJE, vystoupení Skupiny historického šermu Manové Přemysla Otakara Červený Kostelec,  pro děti poté možnost vyzkoušení používaných zbraní

                                              

18.30 hodin              Kuchařka a generál aneb druhá míza

                                 - divadelní představení zahraje DS NA TAHU Červený Kostelec - komedie

 

21.00 hodin              MARIMBA LIVE DRUMS - bubenické vystoupení a muzika plná energie

 

                                              

Středa 7. srpna

15.00 hodin              ZLATÉ SLUNCE - festival amatérských folkových skupin

Vystoupí kapely:         15.00 - STRUNA, Hronov
                                 15.45 - PEVNÁ VŮLE, Hronov
                                 16.30 - FUKANEC, Nové Město
                                 17.20 - Country Colaps, Pardubice
                                 18.10 - Chvíle, Hronov
                                 19.00 - Kamion, Hronov
                                 19.50 - ELIXÍR, Pardubice
                                 21.00 - BLUEGRASS CWRKOT

 

23.15 hodin              S. Briggs, P. Matoušek: MUŽI VE ZBRANI                                         SJČ

                                 - hraje Divadýlko na dlani Mladá Boleslav / režie: Petr Matoušek

 

Čtvrtek 8. srpna

15.00 hodin              O STATEČNÉM JANKOVI – na motivy klasických pohádek hraje pro děti Divadýlko MRAK Havlíčkův Brod

                                              

17.00 hodin              SWING SEXTET Náchod, host Pavlína Rudolfová (vokál)              

                                              

19.30 hodin              Stylová skupina GIPSY ORKA pod vedením Augustýna Kuru st.

 

20.30 hodin              INŽENÝR VLADIMÍR (sólový koncert Vladimíra Mikulky)    Kavárna Blanka
 

21.30 hodin              TYGR - hrají Traumatizovaní tygříci ze ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř                        SJČ

                                              

22.45 hodin              Bernard Marie Koltés: BOJ ČERNOCHA SO PSAMI                            Sokolovna

                                 - divadelní představení zahraje Divadlo GASPAREGO, Liptovský Mikuláš

 

 

Pátek 9. srpna

17.00 hodin            ROCK FEST 2013

 

17.00 hodin             ARVEN                                 (rock)                       Broumov

18.00 hodin             CZARNA SYRENA                  (pop rock)                 Kudowa Zdrój (PL)

19.00 hodin             BAND-A-SKA                         (ska)                        Týniště nad Orlicí  

20.00 hodin             HEEBIE JEEBIES                    (pank - ska)              Hronov

22.00 hodin             DYMYTRY                            (metal)                     Praha

23.45 hodin             NÁROD SOBĚ                        (fotr punk)                Hronov

                       

 

Sobota 10. srpna

14.00 hodin             Jiráskův Hronov dětem - soutěže a dovednosti pro nejmenší

                                Na závěr pěnové překvapení (náhradní oblečení pro děti s sebou).

                                              

17.00 hodin              BIG BAND Letohrad - uslyšíte i muzikálové a filmové melodie

 

                                              

22.15 hodin              Slavnostní zakončení 83. Jiráskova Hronova      schody Jiráskova divadla

                                 VČETNĚ OHŇOSTROJE    

 

 

 

Výstavy v době 83. Jiráskova Hronova

 

Předsálí Jiráskova divadla

Nositelé Zlatého odznaku J. K. Tyla za rok 2012

Vernisáž výstavy v sobotu 3. srpna v 10.30 hodin.

Výstava bude přístupná vždy 1 hodinu před začátkem představení.

 

Jiráskův rodný domek

Vyznání do dřeva

Výstava loutek z řezbářské dílny Jarmily Haldové a jejích synů

Pořádá Regionální muzeum v Náchodě.

Otevřeno denně mimo pondělí 9 - 12, 13 - 16.30 hodin.

 

Předsálí Sálu Josefa Čapka

82. Jiráskův Hronov byl již vloni

Výstava fotografií Ivo Mičkala. Otevřeno denně v průběhu JH.

 

Divadelní 319, vchod zahradou z ulice K Milířům

Výstava Výtvarné skupiny AMAG Náchod a Karla Šafáře

 

Vernisáž výstavy v sobotu 3. srpna v 11.00 hodin. Úvodní slovo - PhDr. Václav Sádlo

Výstava potrvá od 3. 8. do 9. 8. 2013. Otevřeno denně od 14.00 do 18.00 hodin.

 

 

 


PARTY STAN V DOLÍČKU


Pátek 2. srpna                       20.00   SkA'N'DaaL music ensemble     (ska-reggae)

                                              21.30   B_side            (rock-alternative)

                                              23.00   2H-5ka          

 

Sobota 3. srpna                     16.00 - 19.00 Turnaj ve stolním fotbálku (Rosengart) a hokejíčku STIGA

                                              20.00   Cocoman a Wilda Panda  (Reggae/Dancehall)

                                              22.00   Peca - rap z Broumova

 

Neděle 4. srpna                     otevřeno od 13.00 hodin

                                             19.00   Jan Filipenský a jeho zážitky z plavby trojstěžníku po mořích a oceánech

                                             - živé vyprávění o plachetnici La Grace

                                              21.30   Hudební program

                                              00.00 půlnoční film: ZJIZVENÁ TVÁŘ / Scarface

                                              Snímek z letošního MFF Karlovy Vary od režiséra Briana De Palmy

 

Pondělí 5. srpna                    otevřeno od 13.00 hodin

                                             15.00, 16.00 a 17.00 hodin    ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA

                                                                                              - rodinné loutkové divadlo Michala Drtiny

                                                                                              20.00 - 02.00 Hudební program

 

Úterý 6. srpna                       otevřeno od 12.00 hodin

                                              20.00 - 00.00 Hudební program

                                              00.00  půlnoční film:  Big Lebowski

                                              - krimi-komedie od bratří Joela a Ethana Coenaových
 

Středa 7. srpna                     otevřeno od 13.00 hodin

                                             20.00 - 03.00 Hudební program

 

Čtvrtek 8. srpna                   otevřeno od 13.00 hodin

                                             20.00 - 00.00 Hudební program

                                             00.00 půlnoční film: ČERNÁ KOČKA, BÍLÝ KOCOUR

                                             Staříci Grga a Zaria jsou přátelé od nepaměti. Čtvrt století se neviděli.

                                             O to víc se těší na setkání...

 

Pátek 9. srpna                      otevřeno od 13.00 hodin
                                             20.00 - 03.00 Hudební program

 

Sobota 10. srpna                   otevřeno od 13.00 hodin

                                             21.00 Drum and Bass, Jungle, etc.

                                             - závěrečná sobotní párty s pěticí pražských Dj´s , v čele s Dj Yendis a Annita

 

Po celou dobu konání festivalu bude pro návštěvníky párty stanu v Dolíčku k dispozici volná Wi-Fi a občerstvení všeho druhu.

 

 

 

Semináře

v době konání 83. Jiráskova Hronova.  Více »

 

 

Zdroj: Město Hronov

 
 

 

 

V tomto roce nás podporují:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič, PINstudio Jan Záliš

 

 

V roce 2016 nás podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič

 

V roce 2015 nás podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Kadeřnictví Marcela Pavlíčková, Petr Čuhanič

 

V roce 2014 nás podpořili:

Město Hronov, Erika copy, Umlauf, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič, Kateřina Smutná

 

V roce 2013 nás podpořili:

Město Hronov, Fond T-Mobile, Bezedos, CES-EKO, Trees s.r.o., Proto.cz, s.r.o., Martin Dankanič, David Matyska, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič

 

V roce 2012 nás podpořili:

Město Hronov, Rivet Factory Česká republika s.r.o., Kateřina Smutná, Petr Čuhanič

 

Děkujeme za podporu.

 

 

Zbečník náš domov, z.s.

Zbečník 117
Hronov
549 31
+420 602 372 340 info.zbecnik@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode