Otázky a odpovědi k Velkému třesku

Názor ke zveřejněné aktuální informaci ze 26.5.2014

Dobrý den všem,
rád bych připojil i já svůj osobní názor k dopisu paní Martiny a ke komentářům paní starostky a dalších zainteresovaných. Pravda, jak už to tak většinou bývá, je asi někde uprostřed.
Sice jsme byli informování o jednotlivých etapách výstavby a dokonce i o faktu, že dojde k odfrézování povrchu vozovky po celém Zbečníku. Tuto informaci si ale většina obyvatel vykládala zřejmě stejně jako já, že se bude provádět dle uvedených etap výstavby. Skutečnost ale byla taková, že se v podstatě najednou "rozďoubal" celý Zbečník. Což o to, kdyby silnice alespoň zůstala bez odfrézovaného asfaltu, tedy na žulových kostkách, asi by nebylo co vytknout. Jenže se vybagrovali i žulové kostky a to byla dle mého názoru velká chyba. Za sucha se naskladněný štěrk z Pustin převáží nákladními auty téměř přes celý Zbečník v mračnech prachu a za mokra zase v kalužích a blátě.

Použitelných chodníků je opravdu jako šafránu, ale neustálým kličkováním a přecházením z jedné strany na druhou se nakonec každý dostane ke své nemovitosti bez větší úhony. Ale toto platí pouze za sucha. Ovšem za deště, po kotníky v blátě, s dětmi kličkovat mezi stroji, auty a spoustou výkopů, to je úplně o něčem jiném :-(

Nevím, v jaký den vyjela paní Martina a tak to ponechám bez komentáře.
O zákazu vjezdu v pracovních dnech v časovém rozmezí 8.30 do 14.30 hodin ví každý, ale někteří si z toho nic nedělají a jezdí si sem tam, jako by nic. Od toho je tu ale státní a městská policie, aby si v tom udělali pořádek. Pravdou také je, že některé firmy pracují jako kati, ať je pracovní den nebo víkend. Jak se mají řešit naše výjezdy o víkendu, ale nic nevíme. Stále platí to časové omezení a nebo můžeme s auty vyjet, kdy budeme chtít?

Také je pravdou, že je spousta lidí naštvaných a otrávených nejen ze současných podmínek ve Zbečníku, ale i s konečnou podobou obce dle projektu, který byl pravděpodobně ušit horkou jehlou. Možná by stačilo častěji informovat občany než jen jednou měsíčně a více s nimi komunikovat i na budoucí podobě obce. Bohužel nyní jsme v jakési roli fackovacího panáka a jen čekáme, co nového nám přinese příští den. Osobně bych uvítal týdenní seznam prací, abychom věděli, co a kde se bude budovat.

Dále se od spoluobčanů dozvídám na čem všem se podepsal osadní výbor. Zelené pásy? Souhlas se zrušením chodníků? A ty co zůstanou, že budou asfaltové? Bohužel musím uznat, že OV v těch nejdůležitějších okamžicích své existence totálně zklamal. Dle mého názoru se měla uskutečnit schůzka s občany a nebo nějaký průzkum názorů na budoucí podobu naší obce. Na základě Vašich názorů by pak OV rozhodl. Nic z toho se ale neuskutečnilo a věřím, že spousta z Vás možná ani teď neví, jak bude Zbečník po dokončení všech prací vypadat. Z tohoto jednání jsem velice zklamaný a je mi líto, že jsem se na něčem takovém spolupodílel.

S vírou v lepší zítřky
Michal Lembej

Přidat nový příspěvek

V roce 2021 nás podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2020 nás podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf

 

V roce 2019 nás podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf, Wimex

 

V roce 2018 nás podpořili:

Albi, Město Hronov

 

V roce 2017 nás podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič, PINstudio Jan Záliš

 

V roce 2016 nás podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič

 

V roce 2015 nás podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Kadeřnictví Marcela Pavlíčková, Petr Čuhanič

 

V roce 2014 nás podpořili:

Město Hronov, Erika copy, Umlauf, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič, Kateřina Smutná

 

V roce 2013 nás podpořili:

Město Hronov, Fond T-Mobile, Bezedos, CES-EKO, Trees s.r.o., Proto.cz, s.r.o., Martin Dankanič, David Matyska, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič

 

V roce 2012 nás podpořili:

Město Hronov, Rivet Factory Česká republika s.r.o., Kateřina Smutná, Petr Čuhanič

 

Děkujeme za podporu.

 

 

Zbečník náš domov, z.s.

Zbečník 117
Hronov
549 31
+420 602 372 340 info.zbecnik@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode