81. Jiráskův Hronov

 

 

Ve dnech 6. – 13.8.2011 se koná 81. ročník nejstaršího amatérského divadelního festivalu ve střední Evropě - Jiráskův Hronov.

 

 

Hlavní program:

 

Jiráskovo divadlo


Sobota 6. 8. v 16.30 a v 19.30 hodin (60´)

Divadlo Hladanie Tlmače, Slovensko

Axel Hellstenius: Chvála bláznovstva alebo Elling a Kjell Bjarne



Neděle 7. 8. v 16.30 a v 19.00 hodin (70´)

V.A.D. Kladno

Kazimír Lupinec:Fe-érie o Kladně



Pondělí 8. 8. v 16.30 a v 19.00 hodin (45´)

Tanec, tanec… blok choreografií

ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary / Petra Blau: Chvilka pro ženy

ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary / Petra Blau: Isabel

ZUŠ Sedlec-Prčice / Vendula Dědová: Mezikry

ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary / Pavla Šemberová: 4:33

Švih ZUŠ Jižní Město Praha / Eva Ornstová: Second hand dance

Flash, TJ Sokol Jaroměř / L. Halašová, K. Bartošová, J. Škvorová: Dámy



Úterý 9. 8. v 16.30 a v 19.00 hodin (60´)

Theatre ARLEKIN Vilnius, Litva

William Shakespeare: Why is love?



Středa 10. 8. v 16.30 a v 19.30 hodin (70´)

Slovanský tyátr Olomouc

A. a V. Mrštíkové, Z. Vévoda: Maryša L.P. 2011



Čtvrtek  11. 8. v 16.30 a 19.30 hodin (70´)

Divadlo Kámen Praha

Petr Macháček:Asi ani zahrada



Pátek 12. 8. v 16.30 a v 19.30 hodin (35´)

PALEJA BALLET THEATRE Praha

Soumrak dne



Sobota 13. 8. v 16.30 a v 19.30 hodin (115´)

Rádobydivadlo Klapý

Nikolaj Koljada: Slepice




Sál Josefa Čapka


Sobota 6. 8. v 16.30 a v 19.30 hodin (60´)

Děti veselé Olomouc

Michal Hvorecký, Magda Veselá: Brand party



Neděle 7. 8. v 16.30 a v 19.30 hodin (135´)

DS Vojan Libice nad Cidlinou

Francis Joffo: Prázdniny snů



Pondělí 8. 8. v 16.30 a v 19.00 hodin (60´)

Tři boty, MŠ a ZŠ Třebotov

V. Stanovský, J. Vladislav, V. Makovcová, J. Barnová: Šel jsem jednou z Kordoby

 

Pampalin, ZUŠ Trutnov

Pampalin, ZUŠ Trutnov: Když nemůžu spát



Úterý 9. 8. v 16.30, v 18.00 a v 19.00 hodin (20´)

Regina Břeclav

K. H. Mácha, M. Janků, Z. Miklín:K.H.M.



Středa 10. 8. ve 20.00 hodin
a čtvrtek  11. 8. ve 14.00 a v 19.30 hodin
(60´)

Divadlo Tramtarie Olomouc

Vladislav Kracik: O pračlovíčkovi



Pátek 12. 8. v 17.30 a v 19.30 hodin
a sobota 13. 8. v 16.30 a v 19.30 hodin
(50´)

Bíle divadlo Ostrava

J. Číhal, V. Machek a Bílé divadlo:Zde - na ostrém rozhraní života… (POSTELE)

 


Sokolovna

 

Sobota 6. 8. v 18.30 a v 21.00 hodin
a neděle 7. 8. v 18.00 a v 21.15 hodin
(35´)

Tate iyumni Praha

A. Kubita, R. Richta, N. Orozovič, J. Veverka, V. Veselý:Vlna



Pondělí 8. 8. v 14.00 a v 20.30 hodin
a úterý 9. 8. v 14.00 a v 20.30 hodin
(40´)

Centrální zádrhel Strakonice

P.H. Cami, Centrální zádrhel:Tři minikomedie 3 x CAMI



Středa 10. 8. v 14.00 a v 18.30 hodin
a čtvrtek  11. 8. v 14.00 a 16.30 hodin
(60´)

Malé dvě, ZUŠ F.A. Šporka Jaroměř

F. Hrubín, J. Holasová a Malé dvě: Pohádka o veliké řepě

 

Polehňovi, Hradec Králové

Magdaléna Polehňová: Kdo zachrání princeznu

LD Maminy Jaroměř

Jana Dvořáčková:Malá indiánská pohádka



Pátek 12. 8. v 14.00, v 16.30, v 17.45 a v 22.00 hodin (40´)

Tate Iyumni Praha

J. a W. Grimmové, B. Němcová, P. Richta, N. Orozovič, V. Veselý: Hluboko v lese



Plenér – začátek před Jiráskovým divadlem


Neděle 7. 8. ve 14.00 a ve 20.30 hodin
a pondělí 8. 8. ve 20.30 hodin
(120´)

Teatrální stezka

Regina Břeclav / Na Betlém!

NU JO Plzeň / Jézuskonte marjapano

Škytafky Aš / Zamordování hraběte Schwarbrechta

Hochy Hýsly / Pražáci na vinařských steskách



Chapitau – Freiwaldovo náměstí

 

Úterý 9. 8. v 15.15 a ve 20.30 hodin
a středa 10. 8. v 18.45 a ve 22.00 hodin
(45´)

Divadlo DNO a Šavgoč

Divadlo DNO a Šavgoč: Hospodin aneb Kdopak by se Boha bar

 

Kostel Všech svatých Hronov

 

Čtvrtek  11. 8. v 16.30 a ve 20.00 hodin
a pátek 12. 8. ve 14.00 a v 19.30 hodin
(120´)

Geisslers Hofcomoedianten Kuks

Edmund Campion, Petr Hašek: Ambrosia

 

 

 

Vstupné:

 

Jiráskovo divadlo  - Kč 60,-
Ostatní prostory   - Kč 50,-

 

 

Doprovodný program:

 

Uvedený program se koná v parku A. Jiráska s výjimkou označených akcí!

 

Pátek 5. srpna

16.00 hodin     Šumavský ochotnický spolek Prachatice /  SJČ
                        LÁSKY HRA OSUDNÁ

18.30 hodin     DS Jiráskova divadla Hronov / Jiráskovo divadlo   
                        POPRASK NA LAGUNĚ              Kč 60,-

21.15 hodin     Geisslers Hofcomoedianten Kuks/ SJČ
                        LAKOMEC

17.00 hodin     CIRKUS NA CESTÁCH    / park A. Jiráska

 

 

Sobota 6. srpna

15.30 hodin     Slavnostní zahájení 81. Jiráskova Hronova       

                        Náměstí Čs. armády

 
16.00 hodin     KOLETOVA HORNICKÁ HUDBA - Rtyně v  Podkrkonoší

18.00 hodin     ZAVĚTREM – folkrock (Kolín)

20.00 hodin     SAHAR - taneční vystoupení skupin orientálních tanců

22.00 hodin     IMPROLIGA - Improvizační zápas
                        Účinkuje: Česká improvizační liga, o.s.

 

Neděle 7. srpna

13.00 hodin    VAVŘINECKÝ DEN Hotelové školy Hronov

                       Průvod od školy do parku A. Jiráska
                       - oslava patrona kuchařů, hostinských, pekařů, pivovarníků a studentů.

15.00 hodin    Zlatá husa - DS Buchty a loutky
                       - pohádka pro nejmenší

18.30 hodin    DECHOVÝ ORCHESTR MLADÝCH ZUŠ Hronov - koncert

22.00 hodin    Barbarella Reloaded, DS Buchty a loutky
                       - divadelní představení
  
           

Pondělí 8. srpna

15.00 hodin     PIRÁTSKÁ POHÁDKA – Divadélko Mrak
                        - pohádka pro nejmenší
   
17.00 hodin     DECHOVÝ ORCHESTR Jaroslava Šrůtka

19.00 hodin     JAZZ GENERATION – hudební vystoupení Náchod

22.00 hodin     Legenda o sv. Anně - ZUŠ Sedlčany
                        hrají: Vendula Dědová a Jaroslava Trojanová 
 

 

20.00 hodin     Ing Antonín Puchmajer D.S. - KABARET
21.00 hodin     Inženýr Vladimír (Rockband) - Písně po Kabaretu   
                        Kavárna Blanka

 

Úterý 9. srpna

15.00 hodin    O STATEČNÉM JANKOVI - Divadélko Mrak
                       - pohádka pro nejmenší
   
17.00 hodin    HRONOVSKÁ DECHOVKA - kapelník J. Langer
   
19.00 hodin    12´ BAGPIPERS - hudební vystoupení kapely ze Strakonic
 
20.30 hodin    DRUMMING SYNDROME - Miloš Meier        
                       - bubenická show

21.15 hodin    Maršo vorijla / Jiráskovo divadlo                
                       hraje: Divadlo Dagmar Karlovy Vary

23.00 hodin    Maršo vorijla / Jiráskovo divadlo                
                       hraje: Divadlo Dagmar Karlovy Vary

23.00 hodin    Fagi a DNO: Svět podle Fagi / Chapitau
                       hraje: Divadlo DNO Hradec Králové
        

                       

Středa 10. srpna

15.00 hodin     ZLATÉ SLUNCE

                        - festival amatérských folkových skupin

Vystoupí kapely:
                             STRUNA (Hronov)
                             JOSEF PINKAS (Bohumín)
                             COUNTRY COLAPS (Pardubice)
                             INŽENÝR VLADIMÍR (Praha)
                             JAREK PLESAR a PEDRO (Hradubice)
                             MILOŠ DVOŘÁČEK a JAKUB FIDLER
                             CHVÍLE
(Hronov)
                             KAMION (Hronov)
                             FUKANEC (Nové Město)
                             a OLDŘICH BOHADLO a spol. (Náchod)       

   
22.00 hodin    Maršo vorijla / Jiráskovo divadlo                
                       hraje: Divadlo Dagmar Karlovy Vary

22.00 hodin    Noc v Chapiteau / Chapitau
       
       

Čtvrtek 11. srpna

 

15.00 hodin    OTESÁNEK - Karel Jaromír Erben-Jarka Holasová
                       - pohádka pro nejmenší

17.00 hodin    BIG BAND ALDIS Hradec Králové
                       - kapelník Jiří Beneš
   
19.00 hodin    ORKA - hudební skupina Hronov

22.00 hodin    PANTOMIMA Michala Hechta  / Jiráskovo divadlo

22.00 hodin    Noc v Chapiteau / Chapitau

Pátek 12. srpna

                       ROCK FEST 2011

 

16.00 hodin    ZPĚT NA SVĚT       (crossover)  Jaroměř
17.15 hodin    LIWID                   (pop rock)    Karlovy Vary
18.30 hodin    PEGAS                   (bigboš)       Rtyně v Podkr.
19.45 hodin    KOMBAJN (boys)  (punk rock)   Roudnice n. L.
21.00 hodin    TRAKTOR              (hard rock)    Hranice na Mor.
22.30 hodin    WISHMASTERS     (symfonický metal) Úpice
23.45 hodin    HEEBIE JEEBIES   (ska punk)   Hronov


 

22.00 hodin    NASETO?!  / Chapitau
                       hraje: DS Scéna Kralupy nad Vltavou

23.00 hodin    MÚZA J.H. - projekce filmu/Jiráskovo divadlo

 

 

Sobota 13. srpna


dopoledne       Teatro Tyjátjátro / Chapitau
                        hraje: DS Scéna Kralupy nad Vltavou – pro děti
   
15.00 hodin     STRAŠIDÝLKO Z HRADU METRWILL
                        - DS Maska při TJ Sokol Česká Skalice

17.00 hodin     BIG BAND  LETOHRAD - kapelník Rostislav Zábraha

19.00 hodin     SWING SEXTET - kapelník Emerich Drtina

 

22.00 hodin    Zakončení festivalu - Slavnostní ohňostroj 

 

                       Náměstí Čs. armády

 


23.00 hodin    Teatro Tyjátjátro / Chapitau
                       hraje: DS Scéna Kralupy nad Vltavou – pro dospělé

 

V případě nepříznivého počasí se program nekoná!

Změna programu vyhrazena!

Program bude průběžně doplňován o večerní divadelní vystoupení.

 

 

Výstavy v době 81. Jiráskova Hronova

 

Předsálí Jiráskova divadla

Nositelé Zlatého odznaku J. K. Tyla za rok 2010

Vernisáž výstavy v sobotu 6. srpna 2011v 10.30 hodin
Výstava bude přístupná vždy 1 hodinu před začátkem představení.



Předsálí Jiráskova divadla

Alois Jirásek a Hronov

Výstava Regionálního muzea Náchod.
Výstava bude přístupná vždy 1 hodinu před začátkem představení.



Předsálí Sálu Josefa Čapka

Jiráskův Hronov odjinud a jinak ...

Pohled na JH a jeho doprovodný program očima hronovského fotografa Zdeňka Šulce.Otevřeno denně v průběhu JH. 



Předsálí Sálu Josefa Čapka

Ohlédnutí za 80. JH

Výstava fotografií Ivo Mičkala. Otevřeno denně v průběhu JH. 

 

 

zdoj: www.mestohronov.cz

 

 

 

 

 

V tomto roce nás podporují:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič, PINstudio Jan Záliš

 

 

V roce 2016 nás podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič

 

V roce 2015 nás podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Kadeřnictví Marcela Pavlíčková, Petr Čuhanič

 

V roce 2014 nás podpořili:

Město Hronov, Erika copy, Umlauf, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič, Kateřina Smutná

 

V roce 2013 nás podpořili:

Město Hronov, Fond T-Mobile, Bezedos, CES-EKO, Trees s.r.o., Proto.cz, s.r.o., Martin Dankanič, David Matyska, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič

 

V roce 2012 nás podpořili:

Město Hronov, Rivet Factory Česká republika s.r.o., Kateřina Smutná, Petr Čuhanič

 

Děkujeme za podporu.

 

 

Zbečník náš domov, z.s.

Zbečník 117
Hronov
549 31
+420 602 372 340 info.zbecnik@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode