84. Jiráskův Hronov

 

 

Hlavní program

 
ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA!


Sobota 2. srpna

16.30 a 20.00 hodin                 145´  
Rádobydivadlo Klapý / režie: Jiří Kraus
Šolom Alejchem, Ladislav Valeš: Všechno není košer        JD

14.00, 17.50 a 20.00 hodin        65´
Ruský kroužek při V.A.D. Kladno / režie: Ruský kroužek při V.A.D. Kladno
Ruský kroužek při V.A.D. Kladno: Charmsovy pašije        SJČ

16.40, 22.40 a 23.45 hodin        30´
Bažantova loutkářská družina DS J. J. Kolára při TJ Sokol Poniklá / režie: Tomáš Hájek
Michail Bulgakov, Tomáš Hájek: Morfium             SJČ

15.30, 20.20 a 21.30 hodin        40'               
Rámus Plzeň / režie: Rámus Plzeň
Daniela Fischerová, Zdeňka Vašíčková: Škoda času               SOK         

 

Neděle 3. srpna

16.30 a 20.00 hodin                110´
DS Tyl Rakovník / režie: Alena Mutinská
P. Šabach, I. Hlas, P. Jarchovský, J. Hřebejk, M. Hanuš: Šakalí léta        JD              

16.45, 20.45 a 22.30 hodin        65´
Ruský kroužek při V.A.D. Kladno / režie: Ruský kroužek při V.A.D. Kladno
Ruský kroužek při V.A.D. Kladno: Charmsovy pašije        SJČ

15.30, 18.40 a 19.45 hodin        30´
Bažantova loutkářská družina DS J. J. Kolára při TJ Sokol Poniklá / režie Tomáš Hájek
Michail Bulgakov, Tomáš Hájek: Morfium             SJČ

14.00, 20.20 a 22.30 hodin                65´      
BLOK:
Liberi in utero / režie: M. A. Johnová
Dei Terra: Lanugo

MLADIVADLO Litoměřice / režie Aleš Pařízek
Jean Tardieu: Jedno slovo za druhé     sOK
 

 

Pondělí 4. srpna

16.00 a 20. 00 hodin            ?0´
BLOK: Tanec, tanec ...                                   JD           
  
23.15 hodin                        45´   
BLOK: Otevřeno Kolín - pohybové divadlo        JD   

Janáčkova konzervatoř a Gymnázium Ostrava / režie: E. Polzerová
E. Polzerová a soubor: Hry nevinné nebo vinné?

Pantomima S.I. Brno / režie: Josef Tichý
Josef  Tichý, Jindřich Zemánek: Kupé

TS Puls SVČ Opava / choreografie: E. Vondálová
Bariéry v nás

TS Puls SVČ Opava / choreografie: E. Vondálová
Novinová
  
16.30 a 20.45 hodin                125´                 
ŠAMU Štítina / režie: Václav Benda
Ray Cooney: Rodina je základ státu       SJČ
  
14.00, 18.00 a 19.30 hodin        55´       
BUDDETO! Plzeň / režie: Michal Ston
I. Procházková, BUDDETO! Plzeň: Nazí    SOK       

 

Úterý 5. srpna

16.15 a 20.00 hodin                         135´
DS Ty-já-tr HROBESO Praha / režie: Luděk Horký
Nikolaj Vasiljevič Gogol: Revizor           JD     

14.00 a 17.00 hodin                          30´
BUDDETO! Plzeň / režie: Michal Ston
M. Hübschmannová, M. Ston, BUDDETO! Plzeň: O Jančuškovi a Marčušce              SJČ

18.00, 19.30 a 21.40 hodin                           55´
HOP-HOP Ostrov / režie: Irena Konývková
Z. Bezděková, I. Konývková: Tak tohle je naše Leni?!             SJČ

15.00, 19.45 a 22.00 hodin                           85´
Divadlo SoLiTEAter Praha / režie: Libor Ulovec
John Patrick Shanley: Pochyby                                      SOK

 

Středa 6. srpna

17.45 a 20.30 hodin            95´          
Divadlo Kámen / režie: Petr Macháček
Petr Macháček: Mamut mamut        JD


14.00 a 16.15 hodin                   ?5´
CENA JIRÁSKOVA HRONOVA
LS Céčko Svitavy: VĚDCI            SJČ  


18.00, 20.40 a 22.15 hodin        30´
BUDDETO! Plzeň / režie: Michal Ston
M. Hübschmannová, M. Ston, BUDDETO! Plzeň: O Jančuškovi a Marčušce    SJČ                                                      
      
16.00, 20.40 a 22.30 hodin        65´
Divadýlko na dlani Mladá Boleslav / režie: K. Fixová
Thornton Wilder: Dlouhý štědrý večer     SOK
 
 

Čtvrtek 7. srpna

16.30 a 20.00 hodin                125´          
Kočovné divadlo Ad Hoc / režie: Jan Duchek
Jan Duchek: Ii congelatore - Zmrazovač (Opera mafia o 3 dějstvích)     JD
                          
16.45, 20.00 a 22.00 hodin        80´  
DS Q10, Studio Divadla Drak Hradec Králové / režie: Filip Huml
Richard Brautigan, Filip Huml: V melounovém cukru    SJČ
          
14.30, 20.00 a 21.50 hodin        95´     
BLOK: TORZO na druhou Turnov / režie: R. Zemenová
TORZO na druhou Turnov: Z@visláci

Jednabáseň Praha / režie: Eva Hodinová
Jednabáseň Praha: A teď tu tvou slabomyslnou…        SOK
 
           

Pátek 8. srpna

16.30 a 18.00 hodin                    35´     
ÚstaF Brno a Voiceband.cz / režie: Z. Šturma
Zdeněk Šturma: Vytrženo z čítanky    JD
 
15.30, 17.30 a 20.15 hodin           65´                    
Divadlo DISK Trnava / režie: Blaho Uhlár
Blaho Uhlár a kolektiv: Solitudo    SJČ  
                                      
14.00, 17.35 a 20.15 hodin           60´
Teater Arrièregarden, Dánsko / režie: ???
Teater Arrièregarden: Everything has been said, they say        SOK
                    

Sobota 9. srpna

16.15 a 19.30 hodin            135´        
DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou / režie: Marie Trunečková
Ernst Bryll, Katarzyna Gärtnerová: Malované na skle        JD

16.30 a 19.30 hodin            55´          
BLOK: TS Light při ZUŠ Na Popelce Praha / režie: L. Tretiagová
Z. Šmíd, L. Tretiagová: Trpaslík byl lesa král

Divadlo Vydýcháno ZUŠ Liberec / režie: L. Vrtišková Hájková, M. Homolová
Isaac Bashevis Winter, L. Vrtišková Hájková, M. Homolová: Jednou v Chelmu…   SJČ
                          
14.00, 16.30 a 20.50 hodin            85´
BLOK: Bubliny - DŠ Svitavy / režie: Bubliny a J. Mandlová
Frank Tashlin, Jana Madlová, Bubliny: Medvěd!?!

TYAN Plzeň / režie: Roman Černík
Roman Černík: O Dolfíčkovi a Vlastě    SOK
   

Hrací prostory:         JD - Jiráskovo divadlo               vstupné: Kč 60,-

                              SJČ - sál Josefa Čapka Hronov     vstupné: Kč od 30,- do 60,- dle délky představení

                              SOK - sokolovna Hronov               vstupné: Kč od 40,- do 60,- dle délky představení

 
Objednávkový list a podrobnosti o jednotlivých inscenacích naleznete na www.mestohronov.cz.

Případné dotazy na kis@mestohronov.cz nebo 737 608 373.


Těšíme se na Vaši návštěvu v Hronově!
 

 

 

 

Doprovodný program

 

Pozor, doprovodný program se bude průběžně upravovat a doplňovat!

 

Pátek 1. srpna

19.30 hodin      A. P. Čechov:TŘI SESTRY - divadelní představení DS Jiráskova divadla Hronov

                       režie: Miroslav Lelek                                                                 Jiráskovo divadlo     

                                                                                  
21.00 hodin      PINK FLOYD REVIVAL CZECH Náchod                                         Park A. Jiráska
               

V případě nepříznivého počasí se program v parku nekoná! Změna programu vyhrazena!     

 

 

Sobota 2. srpna

15.30 hodin       Slavnostní zahájení 84. Jiráskova Hronova                                                náměstí Čs. armády
           
17.00 hodin       KOLETOVA HORNICKÁ HUDBA - Rtyně v Podkrkonoší, kapelník: Josef Hejna   náměstí Čs. armády

20.00 hodin       SAHAR - taneční vystoupení skupin orientálních tanců                                   Park A. Jiráska



V případě nepříznivého počasí se program v parku nekoná! Změna programu vyhrazena!



Neděle 3. srpna

15.00 hodin     AKORDEONOVÝ ORCHESTR MUSICA HARMONICA
                      - studenti ZUŠ Č. Kostelec a Náchod pod vedením pana Jaroslava Kubečka   Park A. Jiráska

17.00 hodin     DECHOVÝ ORCHESTR MLADÝCH                                                                                                                    
                      - žáci ZUŠ Hronov a Červený Kostelec pod vedení pana Miloše Meiera          Park A. Jiráska       
                                                                                                                   
19.30 hodin     RELAX BAND, taneční orchestr Hronov, kapelník: Jan Drejsl                                  
                      host: Vladimír Charitonov                                                                         Park A. Jiráska

 
V případě nepříznivého počasí se program v parku nekoná! Změna programu vyhrazena!

 

 

 

Pondělí 4. srpna

15.00 hodin       ZAJÍČEK A VELKÁ MRKVOVÁ ZAHRADA                                                      
                        - loutkové představení pro děti zahraje Divadlo Mimotaurus Praha                         Park A. Jiráska

18.00 hodin       SATURDAY MORNING BAND - hudební vystoupení, kapelník: Jakub Mikunda           Park A. Jiráska 
 
19.30 hodin       JAZZ GENERATION  - hudební vystoupení, kapelník: Štěpán Přibyl                          Park A. Jiráska

22.00 hodin        STARÁ POVĚST - divadelní představení zahraje Divadlo Mimotaurus Praha             Park A. Jiráska


V případě nepříznivého počasí se program v parku nekoná! Změna programu vyhrazena!

 

 

Úterý 5. srpna

15.00 hodin      O MEDVÍDKOVI MEDOUŠKOVI                                                                  
                        - loutkové představení pro děti zahraje Divadlo Mimotaurus Praha  
             
17.00 hodin      GIPSY ORKA - stylová skupina pod vedením Augustýna Kuru st.             

19.30 hodin      BADYS                                     Nučice u Prahy                 (rock)                             

21.00 hodin      HEEBIE JEEBIES                        Hronov                           (ska-pank)              Park A. Jiráska



V případě nepříznivého počasí se program v parku nekoná! Změna programu vyhrazena!

 

 

Středa 6. srpna

15.00 hodin                   ZLATÉ SLUNCE - festival amatérských folkových skupin                  Park A. Jiráska

Vystoupí kapely:            15.00 - STRUNA, Hronov
                                    15.45 - KOYOTI, Rtyně v Podkrkonoší / Pardubice
                                    16.30 - OTISK, Nový Rychnov
                                    17.15 - FUKANEC, Nové Město nad Metují
                                    18.00 - KAMION, Hronov
                                    18.45 - CHVÍLE, Hronov
                                    19.30 - ELIXÍR, Pardubice
                                    20.30 - THE BLUEGRASS FRIENDS, Mladá Boleslav

V případě nepříznivého počasí se program v parku nekoná! Změna programu vyhrazena!

 

 

Čtvrtek 7. srpna

19.00 hodin        BOHADLOBAND Náchod                                                                                   Park A. Jiráska
                                                                                                                                                                       
21.00 hodin        JAN KALOUSEK s kapelou                                                                               Park A. Jiráska
   
22.30 hodin        IMPROVIZAČNÍ ZÁPAS, účinkuje: Česká improvizační liga, o. s.                        JD
  

V případě nepříznivého počasí se program v parku nekoná! Změna programu vyhrazena!


 

Pátek 8. srpna

                        ROCK FEST 2014                                                          Park A. Jiráska      
 
 
                        17.00      Yago                            (metal)                        Rtyně v Podkrkonoší

                        18.20      Spite Inc.                     (thrash metal)             Náchod

                        19.30      Peagas                         (bigboš)                      Rtyně v Podkrkonoší
 
                        21.00      The Coolers                  (alternative-pop)         Hradec Králové

                        22.30      Sunday Jam                  (rock)                         Velké Poříčí

                        23.50      Kohout plaší smrt          (crossover-punk)         Liberec                            

                                                                                                                                         
                     
22.30 hodin   LÁSKA KE TŘEM POMERANČŮM - divadelní představení.

                    Důvtipnou analýzu pohádky o závislosti na vitamínech zahraje Geisslers Hofcomoedianten Kuks   JD


V případě nepříznivého počasí se program v parku nekoná! Změna programu vyhrazena!


 

Sobota 9. srpna

14.00 hodin    JIRÁSKŮV HRONOV DĚTEM - soutěže a dovednosti pro nejmenší
                      Na závěr pěnové překvapení (náhradní oblečení pro děti s sebou).                     Park A. Jiráska

18.30 hodin    Jiskření hvězd, slov a tónů - večer plný nevšedních šansonů, poezie i hudby.     Park A. Jiráska
   
22.00 hodin    Slavnostní zakončení 84. Jiráskova Hronova OHŇOSTROJEM                           náměstí Čs. armády

                         
V případě nepříznivého počasí se program v parku nekoná! Změna programu vyhrazena!


 

Výstavy

Předsálí Jiráskova divadla
Nositelé Zlatého odznaku J. K. Tyla za rok 2013
Vernisáž výstavy v sobotu 2. srpna v 10.30 hodin.
Výstava bude přístupná vždy 1 hodinu před začátkem představení.


Jiráskův rodný domek
Dřevěné hračky z Hořic
Výstava výrobků Hořičského hračkářského družstva.
Pořádá Regionální muzeum v Náchodě.
Otevřeno denně 9 - 12, 13 - 16.30 hodin.


Předsálí Sálu Josefa Čapka
83. Jiráskův Hronov byl již vloni
Výstava fotografií Ivo Mičkala. Otevřeno denně v průběhu JH.

 

Semináře

 

Zdroj: www.mestohronov.cz

 

 

 

V tomto roce nás podporují:

Albi, Město Hronov

 

 

V roce 2017 nás podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič, PINstudio Jan Záliš

 

V roce 2016 nás podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič

 

V roce 2015 nás podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Kadeřnictví Marcela Pavlíčková, Petr Čuhanič

 

V roce 2014 nás podpořili:

Město Hronov, Erika copy, Umlauf, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič, Kateřina Smutná

 

V roce 2013 nás podpořili:

Město Hronov, Fond T-Mobile, Bezedos, CES-EKO, Trees s.r.o., Proto.cz, s.r.o., Martin Dankanič, David Matyska, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič

 

V roce 2012 nás podpořili:

Město Hronov, Rivet Factory Česká republika s.r.o., Kateřina Smutná, Petr Čuhanič

 

Děkujeme za podporu.

 

 

Zbečník náš domov, z.s.

Zbečník 117
Hronov
549 31
+420 602 372 340 info.zbecnik@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode