Články o Zbečníku

Cesta

  Cesta Slávek Doležal   Slovo mnoha významů. Nebudu je vypočítávat, rozebírat, třídit na věcné či abstraktní. Určitě bych se dopustil chyb.  Pro mne to slovo má své kouzlo a tajemno. V krajině je důkazem přítomnosti lidí.  Cesta ať už jako pěšina, polňačka, silnice či...
Celý článek

Úsekové radary ve Zbečníku

  Radary - U NÁS 9/2016 Vím, že to někomu, kdo žije v konkrétní lokalitě, může připadat jako věčnost, že jen slibuji a nic se neděje. Hronov při instalaci úsekových radarů nemůže vybírat pokuty. Prověřili jsme i možnosti pronájmu, ale finančně nejsme schopni se s tím vyrovnat bez příjmu z...
Celý článek

Křížky ve Zbečníku

U NÁS 5/2016 Okénko místostarosty Díky iniciativě občanů Zbečníka se v rámci stavby cesty a kanalizace zadala také oprava stávajících dvou křížků. Cena rekonstrukce je 512 798,- Kč. Dílo provedla renomovaná firma RenoArt s.r.o. ze Dvora Králové nad Labem, která má všechny certifikáty opravňující k...
Celý článek

Přikázání sedmé aneb naše Kladské pomezí

  Přikázání sedmé aneb naše Kladské pomezí Slávek Doležal Znal jsem ho od dětství. Bylo asi prvním přikázáním, které jsem byl schopen pochopit a rozumět mu.  Sousedovo je vždy lepší než vlastní. To nemá s přikázáními nic společného, nikde to není napsané, ale ví to každý i malé...
Celý článek

Doznání

  Doznání Slávek Doležal   Ano je pravdou, že ve Zbečníku jsem se nenarodil! Nepovažuji to za žádný hendikep, tedy vrozený či získaný nedostatek, ale jen dočasný stav tehdy způsobený kombinací specifických potřeb jednotlivce a nevhodného prostředí, které tyto potřeby nesplňovaly....
Celý článek

Maternice

  M A T E R N I C E Vítězslav Doležal   To jméno lesa vyvolává pocit důvěrného bezpečí i tajemna až mystičnosti. Snad samotný základ jména „Mater“ působí na člověka mateřsky, uklidňuje a vyzařuje z něho přívětivost a laskavost. Maternice byla také úkrytem i pomyslným středem kraje...
Celý článek

 

V roce 2024 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov

 

 

V roce 2023 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov, Albi, GP BAU s.r.o., Umlauf

 

V roce 2022 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2021 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2020 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf

 

V roce 2019 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf, Wimex

 

V roce 2018 náš spolek podpořili:

Albi, Město Hronov

 

V roce 2017 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič, PINstudio Jan Záliš

 

V roce 2016 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič

 

V roce 2015 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Kadeřnictví Marcela Pavlíčková, Petr Čuhanič

 

V roce 2014 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Erika copy, Umlauf, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič, Kateřina Smutná

 

V roce 2013 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Fond T-Mobile, Bezedos, CES-EKO, Trees s.r.o., Proto.cz, s.r.o., Martin Dankanič, David Matyska, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič

 

V roce 2012 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Rivet Factory Česká republika s.r.o., Kateřina Smutná, Petr Čuhanič

 

Děkujeme za podporu.

 

 

Zbečník náš domov, z.s.

Zbečník 117
Hronov
549 31
+420 602 372 340 info.zbecnik@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode