86. Jiráskův Hronov

Generální partner

 

HLAVNÍ PROGRAM

 

Sobota 30. 7. 2016

16.30 a 20.00 hodin 85´ JD Kč 60,-
Divadlo COMMEDIA Poprad (SK) / režie: Vladimír Benko
Sergiusz Piasecki: Zápisky dôstojníka Červenej armády

16.30 a 20.15 hodin 140´ SJČ Kč 70,-
DS Ty-já-tr/HROBESO Praha / režie: Milan Schejbal
Robin Hawdon: Dokonalá svatba

14.30, 18.30 a 23.00 hodin 45´ SOK Kč 40,-
KUK-u-řice, ZUŠ Štítného Praha 3 / režie: Ivana Sobková
R. Bradford, I. Sobková: Černošský Pán Bůh

 

Neděle 31. 7. 2016


16.30 a 21.15 hodin 60´ HOST JH JD Kč 70,-
Taneční divadlo BUFO / choreografie: Martin Pacek
Ze života obtížného hmyzu

10.00 hodin 140´ SJČ Kč 70,-
DS Ty-já-tr/HROBESO Praha / režie: Milan Schejbal
Robin Hawdon: Dokonalá svatba

16.30 a 19.00 hodin 85´ SJČ Kč 60,-
DS bratří Mrštíků Boleradice / režie: Alena Chalupová
B. Němcová, M. Uhde: Divá Bára

19.00, 21.00 a 23.00 hodin 60´ BLOK SOK Kč 50,-
Veselé zrcadlo, Gymnázium Ústí nad Orlicí / režie: Lenka Janyšová
I. Wernisch, L. Janyšová: Wernischáž

Na poslední chvíli, ZUŠ Ostrov / režie: Lucie Veličková
Daniil Charms: Jelizaveta Bam

13.30, 15.00, 18.20, 20.00, 22.45 hodin 50´ MYŠ Kč 40,-
Rámus a Krtek Plzeň / režie: Zdena Vašíčková
Z. Vašíčková na motivy V. Dyka: Antikrys

 

Pondělí 1. 8. 2016


16.30 a 21.00 hodin 110´ JD Kč 70,-
BLOK scénického tance a pantomimy
Tanec, tanec…
TS Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou / Služebnice / choreografie: Magdaléna Pupík Rellichová
Velký soubor ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary / (Ne)ztišená / choreografie: Petra Blau a tanečnice
Akordy ZUŠ Červený Kostelec / Místo / choreografie: Blanka Rejholdová a dívky
Legarmm ZUŠ Klášterec nad Ohří / Možnost přijetí světla / choreografie: Olina Rambousková
ZUŠ Lounských Praha / Jedinou cestou, jak vyléčit zranění duše, je vypovídat se… / choreografie: Tereza Herynková
Otevřeno Kolín
ZUŠ Červený Kostelec / Krystalizace / choreografie: Blanka Rejholdová + Kateřina + Anička
Pantomima S. I. Brno / Na dálnici / choreografie: Josef Tichý
TS Flash Jaroměř / Částice ve vlnách / choreografie: Lenka Halašová, Jaroslava Škvorová
CUKR Rakovník / Cirkus Praha / choreografie: Eva Suková

14.00, 17.00, 21.00 hodin 85´ SJČ Kč 60,-
Tempus Fugit Lörrach (D) / režie: Václav Špirit
William Shakespeare: Sen noci svatojánské

15.30, 17.30, 19.30 hodin 60´ SOK Kč 50,-
Divadelní studio D3 Karlovy Vary / režie: Petra Kohutová
Tomáš Vůjtek: Smíření

14.00, 19.30 a 22.45 hodin 55´ MYŠ Kč 40,-
KUK! Praha, ZUŠ Štítného Praha 3 / režie: Ivana Sobková
Ivana Sobková a soubor: Jídelna aneb Vařím, vaříš, vaříme…

 

Úterý 2. 8. 2016


16.30 a 20.30 hodin 135´ JD Kč 60,-
Divadlo Kámen / režie: Petr Odo Macháček
Petr Odo Macháček: Ztráta obsahu v konfekčním obalu

14.00, 16.00, 18.00, 19.45 a 21.40 hodin 30´ SJČ Kč 30,-
(Z)MATKY Praha / režie: Martin J. Švejda
Martin J. Švejda: BIM BAM BOM

15.00, 17.00, 19.00, 20.40 a 22.40 hodin 25´ SJČ Kč 30,-
Děvčátko a slečny Jaroměř, ZUŠ F. A. Šporka / režie: Jarka Holasová
J. Holasová, K. Prášilová, M. Němečková: Ušubraná (od 15 let)

19.45 a 21.40 hodin 55´ MYŠ Kč 40,-
KUK! Praha, ZUŠ Štítného Praha 3 / režie: Ivana Sobková
Ivana Sobková a soubor: Jídelna aneb Vařím, vaříš, vaříme…

 

Středa 3. 8. 2016

10.00 hodin 135´ Doprovodný program JD Kč 70,-
HRA-NIC-e / režie: Radovan Lipus
Renata Putzlacher: HRA-NIC-e

16.30 a 20.30 hodin 145´ JD Kč 70,-
DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou / režie: Marie Brtková-Trunečková
Martin Vačkář, Ondřej Havelka: Zločin v Posázavském Pacifiku

20.00 a 22.15 hodin 75´ SJČ Kč 60,-
Relikty Hmyzu / režie: Adam Pospíšil, Šimon Stiburek
K. Čapek, A. P. Čechov, A. Pospíšil, Š. Stiburek: F.RACEK /život a dílo/

14.30, 17.45 a 19.00 hodin 35´ SJČ Kč 30,-
JaKKdo Jaroměř, ZUŠ F. A. Šporka / režie: Jarka Holasová
Jarka Holasová: Kdes holubičko lítala? (od 16 let)

15.30, 20.00 a 22.30 hodin 95´ SOK Kč 50,-
DS Ty-já-tr/HROBESO Praha / režie: Luděk Horký
Martin McDonagh: Poručík z Inishmoru (od 15 let)

 

Čtvrtek 4. 8. 2016


16.30 a 20.30 hodin 140´ JD Kč 70,-
Rádobydivadlo Klapý / režie: Jaroslav Kodeš
V. Vančura, R. Felzmann: Rozmarné léto

14.30 a 18.00 hodin 75´ SJČ Kč 60,-
Relikty Hmyzu / režie: Adam Pospíšil, Šimon Stiburek
K. Čapek, A. P. Čechov, A. Pospíšil, Š. Stiburek: F.RACEK /život a dílo/

19.50, 21.30 a 22.50 hodin 35´ SJČ Kč 30,-
JaKKdo Jaroměř, ZUŠ F. A. Šporka / režie: Jarka Holasová
Jarka Holasová: Kdes holubičko lítala? (od 16 let)

19.50 a 22.30 hodin 75´ SOK Kč 50,-
Teď nádech a leť Pardubice / režie: David Zelinka
David Zelinka: Slepice není pták, Ukrajina není cizina

14.30, 17.00 a 21.30 hodin 50´ MYŠ Kč 40,-
Buddeto! Plzeň / režie: Michal Ston
Buddeto! Plzeň: Přemnohá dobrodružství, jakož i hrdinské skutky rytířů nízkého stolu – útržky eposu

 

Pátek 5. 8. 2016


16.30 a 20.00 hodin 95´ JD Kč 60,-
Mrsťa Prsťa Kouřim / režie: Martin Drahovzal
W. Skakespeare, M. Drahovzal: Mnoho povyku pro nic

14.30, 15.30, 17.30, 18.30 a 20.30 hodin 35´ SJČ Kč 30,-
Vozichet Jablonec nad Nisou / režie: Rudolf Hancvencl
Rudolf Hancvencl na lidové motivy: V jednom lese, v jednom domku

10.00, 14.30 a 17.30 hodin 75´ SOK Kč 50,-
Teď nádech a leť Pardubice / režie: David Zelinka
David Zelinka: Slepice není pták, Ukrajina není cizina

18.30 a 20.00 hodin 50´ MYŠ Kč 40,-
Buddeto! Plzeň / režie: Michal Ston
Buddeto! Plzeň: Přemnohá dobrodružství, jakož i hrdinské skutky rytířů nízkého stolu – útržky eposu


Sobota 6. 8. 2016


16.30 a 20.00 hodin 25´ JD Kč 30,-
TS Light při ZUŠ Na Popelce Praha 5 / režie: Lenka Tretiagová
M. Kratochvíl, L. Tretiagová: Puntíkáři, pachatelé dobrých skutků

18.00 a 19.45 hodin 75´ HOST JH SJČ Kč 70,-
Geisslers Hofcomoedianten / režie: Petr Hašek
G. B. Andreini, H. Kebrtová: Magdaléna lascivní a kajícná

14.00 a 17.30 hodin 60´ HOST JH MYŠ Kč 50,-
Martin Hak / Živé vyprávění



DOPROVODNÝ PROGRAM

Program se koná v parku A. Jiráska s výjimkou označených akcí!
V případě nepříznivého počasí se program v parku nekoná!

 

Pátek 29. července

celý den - ŽERTOVNÝ KOLOTOČ aneb VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH?
- divadelní představení zahraje DIMIDIMITRI (Itálie)                                        město                                                                       

celý den - SACHA A JEHO ŽONGLÉRSKÉ UMĚNÍ

- divadlo pro děti a dospělé zahraje DIMIDIMITRI (Itálie)                                  město

18.30 hodin - A. Jirásek: VOJNARKA, režie: Ing. M. Houštěk
- divadelní představení DS Jiráskova divadla Hronov                                     Jiráskovo divadlo

20.15 hodin - SLAVNOSTNÍ VZTYČENÍ FESTIVALOVÉ VLAJKY včetně OHŇOVÉ SHOW

- vystoupí Chůdadlo s vystoupením OHNĚ KARIBIKU                                  náměstí Čs. armády

20.30 hodin - NANOVOR + MĚSTSKÁ DECHOVÁ HUDBA Červený Kostelec
- společný koncert - netradiční pojetí rockové muziky                

22.30 hodin - ALOIS JIRÁSEK

- dramatik současnýma očima - veřejná diskuze                                            malý sál JD                                                                                                                       

Sobota 30. července

celý den - ŽERTOVNÝ KOLOTOČ aneb VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH?
- divadelní představení zahraje DIMIDIMITRI (Itálie)                                           město

15.00 hodin - DRAK, JIŘÍ A VĚŽ - vystoupí Chůdadlo s vtipnou pohádkou       náměstí Čs. armády

15.15 hodin - SACHA A JEHO ŽONGLÉRSKÉ UMĚNÍ - divadlo pro děti a dospělé zahraje DIMIDIMITRI (Itálie)

15.30 hodin - SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ 86. JIRÁSKOVA HRONOVA
- předávání Ceny Pavla Dostála 2016 Divadelnímu souboru Krakonoš z Vysokého nad Jizerou
- vystoupení VÁCLAVA NOIDA BÁRTY                                                    náměstí Čs. armády

16.30 hodin - SACHA A JEHO ŽONGLÉRSKÉ UMĚNÍ - divadlo pro děti a dospělé zahraje DIMIDIMITRI (Itálie)

17.00 hodin - BIG BAND LETOHRAD - koncert, kapelník: Rostislav Zábraha

20.00 hodin - SAHAR - taneční vystoupení skupin orientálních tanců

Neděle 31. července

15.30 hodin - KAŠPÁREK A DRAK aneb NECHUTNÁ PRINCEZNA nebo TAKY JAK SE FRANTA DOČKAL
- představení pro děti zahraje De Facto Mimo Jihlava

17.00 hodin - DECHOVÝ ORCHESTR MLADÝCH ZUŠ HRONOV A ČERVENÝ KOSTELEC
- koncert, dirigent: Miloš Meier

21.00 hodin - FRAŠKA O DUŠANOVĚ DUŠI - Divadlo Spektákl zahraje komedii pro dospělé

Pondělí 1. srpna

15.00 hodin - BARON PRÁŠIL - Divadlo Toy Machine uvede divadlo pro děti                                                                                                                          

17.00 hodin - KONCERT TATIANY SKVORCOVÉ sólistky Státní filharmonie Ivanovo (Rusko)
za doprovodu orchestru Relax Band, kapelník: Jan Drejsl

18.30 hodin - BOUNDARY JAZZ QUINTET CZ/PL                                                                                           

20.00 hodin - SWING SEXTET Náchod, host: Gabriela Kočí - sólistka Orchestru Gustava Broma                                                                                                      

21.30 hodin - JAZZ GENERATION - hudební vystoupení, kapelník: Štěpán Přibyl

Úterý 2. srpna

11.00 hodin a 19.00 hodin ZUCKERBERGOVY LOUTKY, režie Tereza Vodochodská

- ZUŠ Na Střezině HK - vítěz přehlídky studentského divadla Náchodská Prima sezona 2016 

                                                                                                                    Sokolovna Hronov

 

15.00 hodin ŽIVÉ VYPRÁVĚNÍ - Martin Hak vypráví dětem

18.00 hodin WAROVÁNÍ Velké Poříčí (pop-punk)

19.00 hodin DRAGON Lanškroun (rock-alternative)

20.30 hodin N.V.Ú. Hradec Králové (punk-rock´n´roll)

22.00 hodin HEEBIE JEEBIES Hronov (ska-punk’n’rollovy cirkus)

‌Středa 3. srpna

15.00 hodin ZLATÉ SLUNCE - festival amatérských folkových skupin

Vystoupí kapely:

15.00 hodin STRUNA, Hronov
15.30 hodin FUKANEC, Nové Město nad Metují
16.15 hodin KAMION, Hronov
17.00 hodin KOYOTI, Rtyně v Podkrokonoší
17.45 hodin CHVÍLE, Hronov
18.30 hodin NAOPAK, Dobříš
19.15 hodin ELIXÍR, Pardubice
20.30 hodin OD PLOTNY SKOK, Litoměřice - HOST FESTIVALU

Čtvrtek 4. srpna‌

15.00 hodin NORSKÁ POHÁDKA - divadlo pro děti zahraje Divadlo Buchty a loutky 10.00 - 17.00 hodin

10.00 - 17.00 hodin HRONOVSKÉ STOPOVÁNÍ - ZÁBAVNĚ - NAUČNÁ STEZKA PO VÝZNAMNÝCH MÍSTECH - děti, vydejte se samy, s kamarády či s rodiči na dobrodružnou výpravu po Hronově.

Následujte stopy a hledejte skryté úkoly. Zvládnete je splnit? Na úspěšné dobrodruhy čeká na konci malá odměna. Bude připravena i pohádková varianta pro předškoláčky.
Pracovní listy si vyzvedněte v knihovně kdykoliv mezi 10.00 a 15.00 hodinou.

Pořádají: DDM Domino Hronov a Městská knihovna Egona Hostovského v Hronově Vstupné Kč 30,-

17.00 hodin IMPROSHOW - improvizační show v podání Paleťáků z Pardubic

19.30 hodin BOHADLO BAND - poetická autorská hudba Náchod

21.00 hodin 6NACHODNÍKU - šansonové seskupení Náchod

 

Pátek 5. srpna

ROCK FEST 2016

16.30 hodin VIVIAN Broumov (rock - pop)

18.00 hodin PEGAS Rtyně v Podkr. (bigboš)

19.30 hodin BIGDOG N. Město n. M. (rock - pop)

21.00 hodin TRAKTOR Hranice (rock)

23.00 hodin KOHOUT PLAŠÍ SMRT Jablonec n. N. (punk)

 

Sobota 6. srpna‌

14.00 hodin Jiráskův Hronov dětem - soutěže a dovednosti pro nejmenší
Na závěr pěnové překvapení (náhradní oblečení pro děti s sebou).

16.00 hodin PUZZLEJAZZ - královehradecká jazzová formace

18.00 hodin SAIWALA - Žatec (folk-alternative)

21.30 hodin SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ 86. JIRÁSKOVA HRONOVA             náměstí Čs.armády
VIDEO MAPPING
Koncert VÁCLAVA NOIDA BÁRTY s kapelou včetně světelných a ohňových efektů. Součástí koncertu bude také projekce.

Z m ě n a  p r o g r a m u  v yh r a z e n a!

 

 

Výstavy v době 86. Jiráskova Hronova

Předsálí Jiráskova divadla - Nositelé Zlatého odznaku J. K. Tyla za rok 2015
Vernisáž výstavy v sobotu 1. srpna v 10.30 hodin. Výstava bude přístupná vždy 1 hodinu před začátkem představení.

Předsálí Jiráskova divadla - Výstava DS Krakonoš z Vysokého n. J. - oceněn Cenou P. Dostála na JH
Výstava bude přístupná vždy 1 hodinu před začátkem představení.

Jiráskův rodný domek - Pohledy do minulosti
Výstava dobových pohlednic z 19. a 20. století umožní návštěvníkům nahlédnout do minulosti města Hronova.
Pořádá Regionální muzeum v Náchodě.
Otevřeno denně mimo pondělí 9 - 12, 13 - 18.30 hodin.

Předsálí Sálu Josefa Čapka - 85. Jiráskův Hronov byl již vloni
Výstava fotografií Ivo Mičkala. Otevřeno denně v průběhu JH.

 


Aktuální informace najdete na webu: https://kulturahronov.cz/

 

Generální partner

 

 

 

V tomto roce nás podporují:

Albi

 

 

V roce 2017 nás podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič, PINstudio Jan Záliš

 

V roce 2016 nás podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič

 

V roce 2015 nás podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Kadeřnictví Marcela Pavlíčková, Petr Čuhanič

 

V roce 2014 nás podpořili:

Město Hronov, Erika copy, Umlauf, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič, Kateřina Smutná

 

V roce 2013 nás podpořili:

Město Hronov, Fond T-Mobile, Bezedos, CES-EKO, Trees s.r.o., Proto.cz, s.r.o., Martin Dankanič, David Matyska, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič

 

V roce 2012 nás podpořili:

Město Hronov, Rivet Factory Česká republika s.r.o., Kateřina Smutná, Petr Čuhanič

 

Děkujeme za podporu.

 

 

Zbečník náš domov, z.s.

Zbečník 117
Hronov
549 31
+420 602 372 340 info.zbecnik@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode