Co 14.týden dal a vzal

 

Posledním březnovým dnem bylo započato se stavebními pracemi v úseku od železniční tratě po křižovatku u bývalého Tropiku. Ten opravdový stavební ruch ve Zbečníku začal na apríla, když se začalo s frézováním povrchu vozovky u č.p. 190 a s frézováním se zatím skončilo u č.p. 38 (Jirmanovi). Pracuje se současně na více místech v celé délce odfézované silnice. Buď na odstraňování žulových kostek z původní silnice, na nové kanalizaci nebo na novém vodovodním řadu.

Zajisté spousta z Vás byla svědkem přesunu velkého množství stavebního materiálu. Buď oficiálního přemísťování (bagry, náklaďáky) nebo "alternativního" (dodávky, kolečka, trakaře). Ten druhý způsob způsobil o víkendu dohady mezi lidmi v obci, co je legální a co není. Těm, kterým nebylo lhostejné sledovat tuto činnost a ozvali se patří dík (je to lepší než si ničeho nevšímat), ale nakonec se vysvětlilo, že odebrání krajnic bylo povoleno stavbyvedoucím. Případ krajnic byl tedy vyřešen, pomalé přesuny žulových kostek z bodu A (původní místo - silnice) do bodu B,C,D...(nová místa - většinou soukromé pozemky) si lidé musí vyřešit sami, jestli jim pár žulových kostek stojí za nějaké komplikace nebo ostudu. Mně se při pohledu na tu původní dlážděnou cestu vybavují doby, kdy nebyl Zbečník jen průjezdním místem, kde maximální rychlost určuje řidič popřípadě výkon jeho stroje, ale kdy maximální rychlost byla dána povrchem vozovky. Velké plus současného stavu silnice je tedy to, že se opět dodržuje maximální povolená rychlost v obci ;-) 

 

A co nás čeká?

Pokračovat se bude v budování kanalizace, v odvozu žulových kostek a v sobotu 12. dubna bude přerušena dodávka vody. Od 14. dubna se bude pokračovat ve frézování asfaltu v horní části obce. Koncem měsíce dubna bude přeloženo vedení plynu u bývalé hasičské zbrojnice a začátkem května začnou práce na mostě samotném. 

 

Michal Lembej

 

Fotografie

 

 

 

 

V roce 2024 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov

 

 

V roce 2023 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov, Albi, GP BAU s.r.o., Umlauf

 

V roce 2022 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2021 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2020 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf

 

V roce 2019 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf, Wimex

 

V roce 2018 náš spolek podpořili:

Albi, Město Hronov

 

V roce 2017 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič, PINstudio Jan Záliš

 

V roce 2016 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič

 

V roce 2015 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Kadeřnictví Marcela Pavlíčková, Petr Čuhanič

 

V roce 2014 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Erika copy, Umlauf, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič, Kateřina Smutná

 

V roce 2013 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Fond T-Mobile, Bezedos, CES-EKO, Trees s.r.o., Proto.cz, s.r.o., Martin Dankanič, David Matyska, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič

 

V roce 2012 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Rivet Factory Česká republika s.r.o., Kateřina Smutná, Petr Čuhanič

 

Děkujeme za podporu.

 

 

Zbečník náš domov, z.s.

Zbečník 117
Hronov
549 31
+420 602 372 340 info.zbecnik@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode