Komorní orchestr Slávy Vorlové Náchod

 

Ve čtvrtek 15. prosince 2011 v 19.00 hodin se v náchodském Beránku uskuteční koncert Komorního orchestru Slávy Vorlové.

Sólista: Lukáš Pospíšil - violoncello

Dirigent: Jindřich Roubíček

Koncert ab. cyklu - skupina "K"

Program: O. Berger, S. Galeotti, J. Mysliveček, A. Corelli

Vánoční koncert Komorního orchestru Slávy Vorlové patří již k tradičním vystoupením, ale pro soubor sám má letos ještě další mimořádný význam: bude současně připomenutím 40. výročí jeho vzniku. Impulzem pro jeho založení byl jistě zrod festivalu Camerata nova Náchod, ale tento záměr vznikal již dříve mezi aktivními hudebníky, kteří se v malých uskupeních komorní hudbou zabývali. V počátcích orchestru napomáhali významní umělci – především brněnský dirigent prof. Dr. Zdeněk Mrkos a také náchodský rodák, violoncellista Lubomír Nemasta. To umožnilo najít vhodnou dramaturgii a docílit i patřičnou interpretační úroveň. A na těchto základech pracuje a rozvíjí svoji činnost nepřetržitě 40 let. V tomto předznamenání orchestr připravuje výběr ze svého bohatého archivu z děl, která v uplynulých 40 létech patřila k nejúspěšnějším a jako jindy, i tentokrát si soubor přizve sólistu – violoncellistu Lukáše Pospíšila, konc. mistra Pražské komorní filharmonie. S ním uvede Concerto pro violoncello a orchestr in F Stefano Galeottiho a také dvě koncertní skladby Otto Bergera – kdysi zakladatele slavného Českého kvarteta. Tyto skladby členové orchestru vyzvedli z archivů, nedokončený klavírní doprovod doplnili a instrumentovali pro orchestr, a připravili k provedení. Program koncertu bude doplněn pastorelami.

 

Vstupné: 90, 80, 60 Kč
Předprodej od 22. 11. 2011

 

 

V roce 2024 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov

 

 

V roce 2023 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov, Albi, GP BAU s.r.o., Umlauf

 

V roce 2022 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2021 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2020 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf

 

V roce 2019 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf, Wimex

 

V roce 2018 náš spolek podpořili:

Albi, Město Hronov

 

V roce 2017 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič, PINstudio Jan Záliš

 

V roce 2016 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič

 

V roce 2015 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Kadeřnictví Marcela Pavlíčková, Petr Čuhanič

 

V roce 2014 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Erika copy, Umlauf, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič, Kateřina Smutná

 

V roce 2013 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Fond T-Mobile, Bezedos, CES-EKO, Trees s.r.o., Proto.cz, s.r.o., Martin Dankanič, David Matyska, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič

 

V roce 2012 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Rivet Factory Česká republika s.r.o., Kateřina Smutná, Petr Čuhanič

 

Děkujeme za podporu.

 

 

Zbečník náš domov, z.s.

Zbečník 117
Hronov
549 31
+420 602 372 340 info.zbecnik@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode