Návštěva kardinála Dominika Duky

 

Kardinál Dominik Duka navštíví dne 3. června 2012 polskou obec Czermna (dříve Tscherbeney, česky Německá (Velká) Čermná). Ve 12.00 hodin bude sloužena slavnostní mše v kostele svatého Bartoloměje u příležitosti 70. výročí mučednické smrti kaplana Gerharda Hirschfeldera (kněz, rodem Němec, který pro své protinacistické postoje byl uvězněn a posléze umučen v koncentračním táboře Dachau

– více informací na https://www.czermna.pl/strony/ksbid.html nebo www.kaplanhirschfelder.de).

Uctít památku kaplana Hirschfeldera přijedou do místa jeho trvalého odpočinku na hřbitově při kostele sv. Bartoloměje v Čermné nejen desítky bývalých rodáků a obyvatel obce a okolí, ale i vysocí představitelé církve. Kromě  kardinála Duky a biskupa královéhradeckého Jana Vokála přijede kladský velkoděkan Franz Jung z Münsteru, z Polska biskup Ignacy Dec ze Svídnice (Świdnica) a další vysocí duchovní. Je předem jisté, že ne všichni účastníci se vejdou do kostela, ale prostoru v bezvadně udržovaném areálu kostela, kaple a zvonice v Čermné bude dost pro všechny, kdož projeví zájem o tuto akci. Celé nedělní odpoledne se ponese ve znamení neformálního setkání příslušníků tří národů, kteří půvabnou obec pod horami nazývají svým domovem.

Malý podíl při uspořádání tohoto setkání přijalo sdružení Pumpa z Malé Čermné. Na přání hlavní organizátorky paní Elizabeth Kynast budou v místě konání instalovány dva výstavní panely s dobovými fotografiemi kladských obcí Čermná a Stroužné (Straußeney, Pstrążna) a fotografiemi z tzv. české školy v Chudobě (Bad Kudowa, Kudowa Zdrój). Žáci této školy, která vznikla po válce pro tzv. kladské Čechy se sejdou již v sobotu dne 2. června 2012 v nově zřízeném kontaktním centru pojmenovaném po kaplanu Hirschfelderovi (dříve dům Rosy Rokitenski). Sobota bude také kontaktním dnem. Z Německa mají přijet tři autobusy poutníků a další přijedou individuální dopravou. Je to velká příležitost k setkání se svými bývalými sousedy a známými. Polští hostitelé a němečtí spoluorganizátoři všechny srdečně zvou.  

Za sdružení Pumpa Eva Pumrová                     

 

 

V roce 2024 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov

 

 

V roce 2023 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov, Albi, GP BAU s.r.o., Umlauf

 

V roce 2022 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2021 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2020 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf

 

V roce 2019 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf, Wimex

 

V roce 2018 náš spolek podpořili:

Albi, Město Hronov

 

V roce 2017 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič, PINstudio Jan Záliš

 

V roce 2016 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič

 

V roce 2015 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Kadeřnictví Marcela Pavlíčková, Petr Čuhanič

 

V roce 2014 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Erika copy, Umlauf, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič, Kateřina Smutná

 

V roce 2013 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Fond T-Mobile, Bezedos, CES-EKO, Trees s.r.o., Proto.cz, s.r.o., Martin Dankanič, David Matyska, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič

 

V roce 2012 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Rivet Factory Česká republika s.r.o., Kateřina Smutná, Petr Čuhanič

 

Děkujeme za podporu.

 

 

Zbečník náš domov, z.s.

Zbečník 117
Hronov
549 31
+420 602 372 340 info.zbecnik@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode