Období adventu v ZŠ ve Zbečníku


S nástupem posledního měsíce v roce se škola začala parádit a zdobit a všichni se začali těšit na nejhezčí svátky roku.

První připomínkou doby adventní byla návštěva Mikuláše, který si s sebou přivedl již tradičně krutého čerta a milého anděla.  V témže týdnu jsme navštívili výstavu „Vánoce s květinou“ na zámku v Novém Městě nad Metují a výstavu v DD Justýna.

Ve druhém prosincovém týdnu jsme se věnovali projektovému vyučování pod názvem „Vánoce ve světě“. Zjišťovali jsme, jaké postavy adventu se pohybují po Evropě, jaké zvyky a tradice různé národy dodržují a jaké pokrmy patří k štědrovečerní večeři. Také jsme si ve škole v rámci vánočního tvoření upekli linecké cukroví, vanilkové a kokosové rohlíčky, vytvořili vánoční dekorace, zazpívali jsme mnoho krásných koled a přečetli mnoho vánočních příběhů. V tomto týdnu jsme také zvládli „Vánoční šplh“, ve kterém se na prvním místě umístili Filip Pokorný z 1. třídy, Filip Novák z 2. třídy, Jiří Kulda z 3. třídy, Michael Behm z třídy 4. a Matěj Jirman byl nejrychlejším žákem 5. třídy.

Ve třetím prosincovém týdnu nás čekala návštěva Jiráskova domku s vánoční výstavou a již tradiční „Cesta pastýřů k betlému“ manželů Jirmanových ve Zbečníku. A pak už jen třídní besídky s ochutnávkou maminčina cukroví a předáváním malých dárečku a vytoužené vánoční prázdniny jsou za dveřmi.

Krásné Vánoce přejí žáci zbečnické školy.

 

Fotografie - Mikuláš

Fotografie - Projektové vyučování

Fotografie - Vánoční šplh

Fotografie - Cesta pastýřů k betlému


 

 

V roce 2024 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov

 

 

V roce 2023 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov, Albi, GP BAU s.r.o., Umlauf

 

V roce 2022 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2021 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2020 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf

 

V roce 2019 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf, Wimex

 

V roce 2018 náš spolek podpořili:

Albi, Město Hronov

 

V roce 2017 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič, PINstudio Jan Záliš

 

V roce 2016 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič

 

V roce 2015 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Kadeřnictví Marcela Pavlíčková, Petr Čuhanič

 

V roce 2014 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Erika copy, Umlauf, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič, Kateřina Smutná

 

V roce 2013 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Fond T-Mobile, Bezedos, CES-EKO, Trees s.r.o., Proto.cz, s.r.o., Martin Dankanič, David Matyska, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič

 

V roce 2012 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Rivet Factory Česká republika s.r.o., Kateřina Smutná, Petr Čuhanič

 

Děkujeme za podporu.

 

 

Zbečník náš domov, z.s.

Zbečník 117
Hronov
549 31
+420 602 372 340 info.zbecnik@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode