Pozorování hvězdné oblohy 2013 - ohlédnutí

 

Již třetí pozorování hvězdné oblohy proběhlo v pátek 17. května ve Zbečníku u pěchotního srubu T-S5 „U křížku“. I tentokrát ho uspořádalo občanské sdružení Zbečník náš domov ve spolupráci s Astronomickým klubem Police nad Metují a Okrašlovacím Spolkem Vojenské Historie Lomnice nad Popelkou.

Po loňské úspěšné astronomické akci jsme si tentokrát bohužel museli vystačit bez většího zkoumání vesmíru. Důvodem bylo počasí, které nám tentokrát nepřálo a zřejmě i to byl důvod, že se této akce zúčastnilo „pouze“ padesát účastníků.  

Nikomu ze zúčastněných to však nevadilo, jelikož doprovodný program nabízel dostatek zábavy. Kromě prohlídky pěchotního srubu T-S5, byla připravena soutěž ve střelbě z airsoftové pušky na terč, kroket, přetahování lana a již tradiční vědomostní astronomická soutěž pro děti. Všichni, kteří se zúčastnili soutěží, byli po zásluze odměněni drobnými cenami. Obzvláště airsoft si získal takovou oblibu, že neodolali ani zapřisáhlí pacifisté.      

I přes zamračenou oblohu se nám nakonec podařilo prohlédnout si alespoň Měsíc, který po chvilkách vykoukl z husté oblačnosti. Přitom u táboráku byla cítit pohoda rodičů nejen z dobře opečených vuřtů a vychlazeného piva, ale hlavně z pohledu na skotačící děti, které se zabavily téměř do posledních sil.

Tímto děkuji za spolupráci pánům Vackovým z Astronomického klubu Police nad Metují, panu Podzimkovi z Okrašlovacího Spolku Vojenské Historie Lomnice nad Popelkou, panu Mikoláškovi za airsoft, MěÚ Hronov a hlavně všem, kteří obětovali nejen svůj volný čas a podíleli se na přípravách této akce.

 

Za Zbečník náš domov, o.s.

Michal Lembej

 

Fotografie

Fotografie 2

 

    

 

 

V roce 2024 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov

 

 

V roce 2023 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov, Albi, GP BAU s.r.o., Umlauf

 

V roce 2022 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2021 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2020 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf

 

V roce 2019 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf, Wimex

 

V roce 2018 náš spolek podpořili:

Albi, Město Hronov

 

V roce 2017 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič, PINstudio Jan Záliš

 

V roce 2016 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič

 

V roce 2015 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Kadeřnictví Marcela Pavlíčková, Petr Čuhanič

 

V roce 2014 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Erika copy, Umlauf, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič, Kateřina Smutná

 

V roce 2013 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Fond T-Mobile, Bezedos, CES-EKO, Trees s.r.o., Proto.cz, s.r.o., Martin Dankanič, David Matyska, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič

 

V roce 2012 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Rivet Factory Česká republika s.r.o., Kateřina Smutná, Petr Čuhanič

 

Děkujeme za podporu.

 

 

Zbečník náš domov, z.s.

Zbečník 117
Hronov
549 31
+420 602 372 340 info.zbecnik@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode