Pozvánka na výstavu Betlémů a lidové architektury

 

Dovolujeme si Vás pozvat do staré roubené školy „Dřevěnky“ v Polici nad Metují na vernisáž výstav:

 

1)  „Vánoční Betlémy“

2)  "Lidová roubená architektura Kladského pomezí - mizející tvář krajiny"

 

Slavnostní zahájení obou výstav proběhne v pátek 7. prosince 2012 v 16,00 hod.

Během vernisáže budou k dispozici katalogy k výstavě "Lidová roubená architektura Kladského pomezí - mizející tvář krajiny".

 

(lokalizace a mapa: https://rmn.wz.cz/Stara-robena-skola-z-roku-1785.html )

 

 

Výstavy bude pak bude možné pak navštívit od soboty 8. prosince 2012 do neděle 6. ledna 2013 každý den mimo pondělky od 9,00-12,00 a 13,00-16,30 hod. Zavřeno bude také 24. a 25. 12., 31.12.2012 a 1.1.2013.

 

V přízemí staré školy si návštěvníci budou moci prohlédnout pestrou sbírku betlémů z Regionálního muzea v Náchodě. Zastoupeny budou práce zhotovené z nejrozmanitějších materiálů – například vyřezávané ze dřeva, keramické, těstové, sádrové, vázané z kukuřičného šustí, voskové, papírové ap. Vedle historických vyřezávaných a polychromovaných figurek, králických betlémů a stavěných betlémů s rozměrnou architekturou, se tak objeví i moderní práce ukazující nejen na proměnu výtvarného ztvárnění a technických možností jejich tvůrců, ale i na obecnou proměnu vnímání vánočních svátků, jejich symboliky a atributů. Lákadlem letošní výstavy bude nově zrestaurovaný rozměrný historický Hromádkův betlém. Na výstavě bude samozřejmě také dětský koutek pro malé návštěvníky.


Putovní česko-polská výstava "Lidová roubená architektura Kladského pomezí - mizející tvář krajiny" vznikla v rámci stejnojmenného česko-polského projektu číslo CZ.3.22/3.3.02/11.02366, který byl spolufinancován Evropskou Unií z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis. Výstava umístěná v prvním patře roubené staré školy bude doplněna o nové výstavní panely s historickými fotografiemi zachycujícími dnes již vesměs zaniklá zákoutí a stavby z Police nad Metují, Velké Ledhuje, Suchého Dolu a jiných míst. Jako doplněk boudou také vystaveny historické modely chalup ze sbírek náchodského a hronovského muzea, ale i další trojrozměrné exponáty.

Těšíme se na Vaši návštěvu :-)

 

Mgr. Jan Tůma
Regionální muzeum v Náchodě

 

 

 

V roce 2024 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov

 

 

V roce 2023 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov, Albi, GP BAU s.r.o., Umlauf

 

V roce 2022 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2021 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2020 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf

 

V roce 2019 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf, Wimex

 

V roce 2018 náš spolek podpořili:

Albi, Město Hronov

 

V roce 2017 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič, PINstudio Jan Záliš

 

V roce 2016 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič

 

V roce 2015 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Kadeřnictví Marcela Pavlíčková, Petr Čuhanič

 

V roce 2014 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Erika copy, Umlauf, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič, Kateřina Smutná

 

V roce 2013 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Fond T-Mobile, Bezedos, CES-EKO, Trees s.r.o., Proto.cz, s.r.o., Martin Dankanič, David Matyska, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič

 

V roce 2012 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Rivet Factory Česká republika s.r.o., Kateřina Smutná, Petr Čuhanič

 

Děkujeme za podporu.

 

 

Zbečník náš domov, z.s.

Zbečník 117
Hronov
549 31
+420 602 372 340 info.zbecnik@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode