První rozsvícení vánočního stromu ve Zbečníku

 

Dne 4. 12. 2019 jsme poprvé rozsvítili vánoční strom i u nás ve Zbečníku. Stromeček nazdobily děti z naší základní a mateřské školy a zároveň to byly ony, jejich zpěv, básničky a rozzářené dětské oči, co vytvořily tu pravou pohodovou předvánoční atmosféru. Zazpívali jsme si koledy a děti nám vyprávěly o svaté Barborce, která obdarovávala hodné děti ovocem a cukrovím, těm zlobivým našlehala metlou. „Naše“ Barborky obdarovaly všechny děti koledou a rozdávaly přítomným větvičky třešní - barborky. Po celou dobu akce probíhal jarmark, kde bylo možno zakoupit si vánoční dekorace, ozdoby a dobroty vyrobené dětmi, ale i jejich rodiči. Opravdu bylo z čeho vybírat. Nechybělo ani občerstvení. Na posilněnou byl  třeba párek v rohlíku, na zahřátí  kelímek voňavého svařáku, či grogu. Doufáme, že se akce vydařila, přispěla k sousedským či přátelským setkáním a že ji za rok opět zopakujeme. A na konec už budeme jenom děkovat. Velký dík patří Kateřině Thérové – naší spojce mezi námi, rodiči a školou, paním učitelkám z mateřské a základní školy a nic by nešlo bez financí, proto děkujeme sponzorům: MUDr. Pavel Maršík, firma Tamadex s.r.o., firma Jipeg stavebniny, firma Klempířství Fiala, Hana a Tomáš Jirmannovi, Blanka Eliášová, Martina Kejzlarová, Markéta Jirmanová – floristka, Markéta Umlaufová, firma Uzenářství Zdenek Klicnar, firma Eltym spol. s.r.o., Nápoje Radim Šalda. Neobešli bychom se ani bez pomoci technických pracovníků Města Hronova a děkujeme Vendulce Jirmanové za fotografické zdokumentování této akce. (Odkaz na fotografie zveřejníme co nejdříve.)

Veškerý výtěžek z celé akce byl předán Základní a Mateřské škole ve Zbečníku.

Přejeme všem pohodový rok 2020.

 

Osadní výbor ve Zbečníku

Jana Fialová, Martin Seidl, Michal Lembej

Další fotografie najdete na: https://zbecnik.rajce.net/2019_12_04_Foto_od_stromecku

 

V roce 2024 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov

 

 

V roce 2023 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov, Albi, GP BAU s.r.o., Umlauf

 

V roce 2022 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2021 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2020 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf

 

V roce 2019 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf, Wimex

 

V roce 2018 náš spolek podpořili:

Albi, Město Hronov

 

V roce 2017 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič, PINstudio Jan Záliš

 

V roce 2016 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič

 

V roce 2015 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Kadeřnictví Marcela Pavlíčková, Petr Čuhanič

 

V roce 2014 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Erika copy, Umlauf, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič, Kateřina Smutná

 

V roce 2013 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Fond T-Mobile, Bezedos, CES-EKO, Trees s.r.o., Proto.cz, s.r.o., Martin Dankanič, David Matyska, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič

 

V roce 2012 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Rivet Factory Česká republika s.r.o., Kateřina Smutná, Petr Čuhanič

 

Děkujeme za podporu.

 

 

Zbečník náš domov, z.s.

Zbečník 117
Hronov
549 31
+420 602 372 340 info.zbecnik@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode