Špatný televizní signál z vysílače Jírova hora

 

Protože se občané nechtěli smířit s mou odpovědí, že vysílání televize nejde, protože je inverzní počasí, učinila jsem opět dotaz na České radiokomunikace a nechala si zaslat odpověď písemně. Celé vyjádření je uvedeno níže.

Milena Moravcová, odbor tajemníka

 


 

Dobrý den, paní Moravcová,

obdrželi jsme Váš dotaz týkající se televizního vysílání v Hronově.

Rádi bychom se vyjádřili ke komplikacím se zhoršením příjmu DVB-T v Hronově pro vysílací sítě multiplex 1 a 2. Zmiňovaný problém je bohužel způsoben nepříznivými vlivy inverzního typu počasí, které není možné dostupnými technickými prostředky eliminovat ani přes maximální úsilí našich servisních techniků. Atmosférické poruchy tohoto charakteru se bohužel vyskytují několik dní v roce obzvláště pak v podzimních dnech.

Dokrývací vysílač Hronov používá zdrojový primární signál z vysílače Pardubice – Krásné, který je za standardních podmínek šíření signálu dostatečně silný a kvalitní pro bezproblémový provoz televizního vysílání v Hronově. Inverzní typ počasí má však vliv na zhoršení atmosférických podmínek pro šíření signálu, což se následně projevuje na degradaci primárního signálu pro Hronov. Vzhledem k terénnímu profilu v tomto regionu ani není technicky možné realizovat příjem signálu z bližších vysílačů jako je například Černá hora nebo Praděd, neboť z těchto vysílačů je signál v Hronově příliš slabý.

České Radiokomunikace trvale usilují o poskytování kvalitních služeb bez poruch a výpadků. V případě silných inverzí bohužel negativní vliv počasí nejde technickým řešením vždy stoprocentně eliminovat.

S přátelským pozdravem

Jaroslava Tomášková
Senior PR & Marketing Executive

 


 

Vážení spoluobčané,

zda li se nechcete smířit s tímto vysvětlením (nebo spíše s touto skutečností), a při inverzi nebo jakékoliv jiné shodě náhod (např. problematika související s provozem sítí LTE) nechcete přicházet o příjem televizního signálu, raději přemýšlejte o změně. Ovšem za ostatní alternativy si budete muset připlatit. Výjimkou je varianta, že budete sledovat televizi u známých nebo u sousedů :-) Většina Hronova, jak je známo, leží v údolí a tak o kvalitním příjmu DVB-T, za současné konstelace, si pravděpodobně můžeme nechat zdát. A to nemluvím o absenci dalších multiplexů.

Michal Lembej 

 

Seznam multiplexů v DVB-T:

Multiplex 1

Multiplex 2

Multiplex 3

Multiplex 4

Multiplex 7

Regionální multiplexy

 

 

 

 

 

 

 

V roce 2024 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov

 

 

V roce 2023 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov, Albi, GP BAU s.r.o., Umlauf

 

V roce 2022 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2021 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2020 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf

 

V roce 2019 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf, Wimex

 

V roce 2018 náš spolek podpořili:

Albi, Město Hronov

 

V roce 2017 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič, PINstudio Jan Záliš

 

V roce 2016 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič

 

V roce 2015 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Kadeřnictví Marcela Pavlíčková, Petr Čuhanič

 

V roce 2014 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Erika copy, Umlauf, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič, Kateřina Smutná

 

V roce 2013 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Fond T-Mobile, Bezedos, CES-EKO, Trees s.r.o., Proto.cz, s.r.o., Martin Dankanič, David Matyska, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič

 

V roce 2012 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Rivet Factory Česká republika s.r.o., Kateřina Smutná, Petr Čuhanič

 

Děkujeme za podporu.

 

 

Zbečník náš domov, z.s.

Zbečník 117
Hronov
549 31
+420 602 372 340 info.zbecnik@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode