Úklid přírody ve Zbečníku - jaro 2019

 

V sobotu 6. dubna jsme již pošesté zapojili do akce „Ukliďme Česko, ukliďme svět“ s úklidem Zbečníka. V průběhu roku jsme vyzvali občany, aby nám hlásili černé skládky v okolí naší obce. Jelikož jsme žádný podnět nedostali, naplánovali jsme si trasu přírodou sami.

Sraz byl v deset hodin před bývalým chudobincem. Počasí nám opět přálo, bylo příjemné jarní počasí. Po desáté hodině jsme vyšli směrem na Hájek a v plánu jsme měli jít přes kostelecké kopce do Maternice. Zanedlouho jsme však naše plány byli nuceni přehodnotit.

Po náročných úklidech v předešlých letech, jsme si dali za cíl, aby byl letošní úklid alespoň trochu podobný pohodové procházce kolem Zbečníku. Jaké bylo naše překvapení, když jsme objevili další velkou skládku na Hájku :-(. Jediné pozitivní na tomto objevu je snad jen to, že to nebyla nová skládka, ale výsledek činnosti z doby nedávno minulé, kdy bylo v módě vše vyvážet do lesa.

Bohužel jsme na takové nadělení nebyli připraveni. Pytle nám rychle docházely a tak jsme toto místo vyčistili pouze z části. Při příštím úklidu bude toto místo naším hlavním cílem a nebo si třeba vlastník pozemku do té doby uklidí sám.

Po přesunu do Maternice jsme se nejdříve posilnili prvními jarními opečenými buřty u Skalákovy studánky. Následně jsme pokračovali v úklidu na místě bývalého přírodního divadla, kde se po terénních úpravách opět objevilo spoustu odpadků. I zde jsme zanechali roztříděný odpad v pytlích. 

Tentokrát jsme přírodě pomohli přibližně od 300 kg plastového, skleněného, železného a směsného odpadu.

Pytle roztříděného odpadu jsme nechali na místech úklidů, odkud je posléze odvezli pracovníci Technických služeb Hronov. Touto cestou chceme poděkovat panu Balcarovi a ostatním pracovníkům TS Hronov za skvělou spolupráci.

Zbečník náš domov, z.s.

 

Úklid v číslech - účastníci:

  6 dospělých

  5 děti

  11 celkový počet účastníků

 

Úklid v číslech - odpad:

 1 auto pneumatika

 5 pytlů skla

 4 pytle plastů

 1 pytel směsného odpadu

 1 pytel železa

 

 

https://zbecnik.rajce.net/2019_04_06_Uklid_prirody

https://zbecnik.rajce.net/2019_04_06_Uklid_prirody_2

 

 

V roce 2024 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov

 

 

V roce 2023 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov, Albi, GP BAU s.r.o., Umlauf

 

V roce 2022 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2021 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2020 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf

 

V roce 2019 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf, Wimex

 

V roce 2018 náš spolek podpořili:

Albi, Město Hronov

 

V roce 2017 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič, PINstudio Jan Záliš

 

V roce 2016 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič

 

V roce 2015 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Kadeřnictví Marcela Pavlíčková, Petr Čuhanič

 

V roce 2014 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Erika copy, Umlauf, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič, Kateřina Smutná

 

V roce 2013 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Fond T-Mobile, Bezedos, CES-EKO, Trees s.r.o., Proto.cz, s.r.o., Martin Dankanič, David Matyska, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič

 

V roce 2012 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Rivet Factory Česká republika s.r.o., Kateřina Smutná, Petr Čuhanič

 

Děkujeme za podporu.

 

 

Zbečník náš domov, z.s.

Zbečník 117
Hronov
549 31
+420 602 372 340 info.zbecnik@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode