Základní škola ve Zbečníku bude mít nové hřiště a hezčí okolí

 

Projekt „Školní zahrada ZŠ a MŠ Zbečník – relaxační zázemí pro rodiče s dětmi“, jehož realizátorem je o.s.  Zbečník náš domov má za cíl vytvoření zázemí pro odpočinek s posezením, pro školní výuku v oblasti environmentální výchovy a především podpořit soudržnost místních obyvatel a péči o místní krajinu.

Rodiče a zároveň i členové občanského sdružení, kteří chtěli zlepšit okolí zbečnické školy a školky oslovili město ke spolupráci v podání projektu v rámci vyhlášení výzvy z Fondu T-Mobile pro regiony. Zástupci města nabídku spolupráce uvítali. V žádosti o spolufinancování projektu jsme byli úspěšní  a získali jsme částku 45 000,- Kč. Zbylé finanční prostředky v projektu v případě schválení dotace garantovalo doplnit město Hronov.

Když nám počasí v jarních měsících dovolilo, začali jsme myšlenku, která byla doposud pouze na papíře a v našich představách, uvádět ve skutečnost. S výše uvedenou částkou bychom samozřejmě nezainvestovali vše, co jsme měli v plánu, zbylé finanční prostředky v projektu v případě schválení dotace, garantovalo dofinancovat město Hronov. To se také stalo.

V současné době je hřiště s herními prvky, které financovalo město Hronov už hotové, včetně podkladové plochy z lité pryže. Stavba pergola v současnosti zdárně probíhá a plochy pro výsadbu rostlin v okolí školy jsou již připraveny. Projekt se tedy zdárně naplňuje.

Veškeré práce jako zahradní úpravy, odstranění původního osazení, vytvoření základů pro pergolu, osázení rostlin a další, vykonávají  členové sdružení, rodiče, přátelé a známí,  kteří zapůjčují své stroje a projevují dobrou vůli pomoci.

Těm všem především a městu Hronov za podání pomocné ruky děkuje

Zbečník náš domov, o.s.

 

     

 

Více o tomto projektu v sekci Fond T-Mobile pro regiony - projekt„Školní zahrada ZŠ a MŠ Zbečník – relaxační zázemí pro rodiče s dětmi“

 

 

 

 

 

V roce 2024 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov

 

 

V roce 2023 náš spolek podpořili:

Nadace Via, Město Hronov, Albi, GP BAU s.r.o., Umlauf

 

V roce 2022 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2021 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi

 

V roce 2020 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf

 

V roce 2019 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf, Wimex

 

V roce 2018 náš spolek podpořili:

Albi, Město Hronov

 

V roce 2017 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič, PINstudio Jan Záliš

 

V roce 2016 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič

 

V roce 2015 náš spolek podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Kadeřnictví Marcela Pavlíčková, Petr Čuhanič

 

V roce 2014 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Erika copy, Umlauf, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič, Kateřina Smutná

 

V roce 2013 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Fond T-Mobile, Bezedos, CES-EKO, Trees s.r.o., Proto.cz, s.r.o., Martin Dankanič, David Matyska, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič

 

V roce 2012 náš spolek podpořili:

Město Hronov, Rivet Factory Česká republika s.r.o., Kateřina Smutná, Petr Čuhanič

 

Děkujeme za podporu.

 

 

Zbečník náš domov, z.s.

Zbečník 117
Hronov
549 31
+420 602 372 340 info.zbecnik@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode