Otázky a odpovědi k Velkému třesku

Re: Nové chodníky ve Zbečníku

Vážená paní Mrázová.

Moc si vážím Vašeho příspěvku, protože jen málokdo se dokáže veřejně vyjádřit k situaci ve Zbečníku. Spoustě lidí se něco nelíbí, brblají a nadávají, ale tím to také končí. A to není dobře. My zde žijeme a doufám, že i nadále budeme. Je to náš Zbečník a měli bychom mít možnost vyjádřit se k jeho budoucí podobě. Nesmíme se nechat odbýt tvrzeními, že to už nejde změnit. Věřím, že nikomu z opravdových Zbečničáků není lhostejné, jak to zde bude po rekonstrukci vypadat.

Silnice, most, chodníky i s těmi slavnými zelenými pásy nejsou jako pítko na Prdlavku. Pítko se dá po pěti letech recyklovat ve sběrných surovinách a nebo použít na pitevně, kam zřejmě bylo i určeno. Se Zbečníkem se ale následujících cca 25 let již nic dělat nebude.

Paní Mrázová bohužel máte stoprocentní pravdu - vyjma rolby o které se nechci vyjadřovat, jelikož jsem se o tuto věc nezajímal a nemohu tedy soudit.

Stejné nebo podobné otázky a dotazy jsem měl na schůzích Osadního výboru také. Bohužel nikdy se mi nedostalo seriózní odpovědi a nakonec jsem musel přijmout výsledky hlasování. Je velká škoda, že ze schůzí Osadního výboru nejsou zápisy. Znala by jste důvody, argumenty a tím i odpovědi na Vaše otázky. Máte li zájem, rád Vám vše řeknu osobně.

Rád bych žil ve Zbečníku, který bude pro všechny Zbečničáky bezpečný, funkční a také pěkný. Bohužel projekty byly vytvořeny tak, že Zbečník bezpečný ani funkční nebude. V první řadě šlo o to, aby silnice II/567 byla vyhovující pro tranzitní dopravu a to že by zde měl někdo žít bylo druhořadé. O výsledné podobě naší obce se také dá polemizovat, protože to bude otázka vkusu a názoru každého z nás.

Moc Vám děkuji za Váš příspěvek a věřím, že ještě není vše ztraceno.
Jediné co mě v tuto chvíli napadá je sepsání petice s našimi žádostmi.
Kéž by takových občanů jako jste Vy bylo více.

S pozdravem
Michal Lembej

Přidat nový příspěvek

V roce 2021 nás podpořili:

Město Hronov, Albi

V roce 2020 nás podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf

V roce 2019 nás podpořili:

Město Hronov, Albi, Umlauf, Wimex

V roce 2018 nás podpořili:

Albi, Město Hronov

V roce 2017 nás podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič, PINstudio Jan Záliš

V roce 2016 nás podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič

V roce 2015 nás podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Kadeřnictví Marcela Pavlíčková, Petr Čuhanič

V roce 2014 nás podpořili:

Město Hronov, Erika copy, Umlauf, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič, Kateřina Smutná

V roce 2013 nás podpořili:

Město Hronov, Fond T-Mobile, Bezedos, CES-EKO, Trees s.r.o., Proto.cz, s.r.o., Martin Dankanič, David Matyska, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič

V roce 2012 nás podpořili:

Město Hronov, Rivet Factory Česká republika s.r.o., Kateřina Smutná, Petr Čuhanič

Děkujeme za podporu.

Zbečník náš domov, z.s.

Zbečník 117
Hronov
549 31
+420 602 372 340 info.zbecnik@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode